|
|
امروز: دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
کد خبر: ۳۴۶۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۸

دولت نروژ در ادامه حمایت‌های تسلیحاتی خود از اوکراین، تصمیم دارد سه پرتابگر چندگانه MLRS و 5000 قطعه مهمات را در اختیار اوکراین قرار دهد.

به گزارش ایسنا، طبق بیانیه‌ای که در وب‌سایت دولت نروژ منتشر شده است، این کشور سه پرتابگر چندگانه MLRS و 5000 قطعه مهمات را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

در این بیانیه اشاره شده که این امر آسیب قابل توجهی به آمادگی دفاعی و رزمی کشور وارد نمی‌کند، زیرا نیروهای مسلح نروژ در حال برنامه‌ریزی «مدرن‌سازی گسترده زرادخانه» هستند و به همین دلیل دولت با انتقال سه موشک‌انداز به انگلیس موافقت کرد و همان نوع را به اوکراین می‌فرستد.

"بیورن آریلد گرام" وزیر دفاع نروژ گفت: ما باید به حمایت تسلیحاتی خود از اوکراین ادامه دهیم تا آنها بتوانند به مبارزه خود برای آزادی و استقلال ادامه دهند؛ سلاح‌هایی که اوکراین به شدت به آن نیاز دارد و ما نمی‌توانستیم آنها را بدون همکاری نزدیک با بریتانیا در اختیار اوکراین قرار دهیم.

نروژ پیشتر 22 فروند هویتزر خودکششی M109 به همراه قطعات یدکی و مهمات، 100 سامانه دفاع هوایی میسترال و چندین هزار نارنجک انداز ضد تانک M72 را به اوکراین تحویل داده بود.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین