|
|
امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
آرشیو مطالب
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:

تصاویر/ حاشیه دربی صدویکم

شامگاه روز ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ صدو یکمین شهرآورد پایتخت بین تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس برگزار شد و در نهایت تیم پرسپولیس موفق با نتیجه دو بر یک حریف خود را شکست داده و فاتح جام حذفی کشور شود.

تصاویر/ حصیر بافی با نخل خرما

نخل درخت مقدس و محبوب خوزستانی‌ها علی‌الخصوص عرب‌های خوزستان می‌باشد. این درخت پربرکت علاوه بر تنوع خوراکی که از محصولش یعنی خرما دارد، زنان روستایی با برگ‌های خشک شده این درخت جارو، انواع ظروف و زیرانداز تهیه می‌کنند که به عنوان یک صنایع دستی بومی (حصیربافی) معروف شده است. الام حسین (مادر حسین) ساکن روستای غزاویه بوده که از برگ‌های خشک شده‌ای که حسین از درخت جدا می‌کند حصیربافی کرده و به دیگر روستاییان می‌فروشد.

تصاویر/ اعزام نخستین کاروان حج تمتع ۱۴۰۲

آیین آغاز اعزام نخستین کاروان حجاج بیت الله الحرام، بامداد چهارشنبه ۳ خردا د۱۴۰۲ از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی(ره) و با حضور حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد. نخستین پرواز ۵۰ دقیقه بامداد روز ۳ خرداد اولین کاروان‌های ضیوف الرحمن را به سرزمین وحی منتقل کرد. شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) میزبان زائران ۱۰ استان کشور برای انجام عملیات حج است.

تصاویر/ بازار قدیم خرمشهر

بازار صفا از بازارهای سنتی و کهن است که بخشی از خاطرات مبارزه مردم خرمشهر با تجزیه طلب‌ها را به خاطر دارد. به بهانه سوم خرداد (آزادسازی خرمشهر) قدمی در این بازار قدیمی زدیم، بازار رنگ و بوی سنتی خود را حفظ کرده و کسبه اعتقاد دارند تغییر آن‌چنانی در این بازار حاصل نشده است.

تصاویر/ ساختمان متروپل؛ یک سال پس از ریزش

ساختمان ۱۰ طبقه متروپل ظهر روز دوم خردادماه ۱۴۰۱ در آبادان، فرو ریخت. بر اثر این حادثه ۴۳ نفر جان باختند و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند. خیابان امیری آبادان محل احداث ساختمان متروپل که بعد از هشت ماه مجدداً بازگشایی شد، هنوز یادآور تلخ‌ترین روزهای این شهر بعد از جنگ است که هر آبادانی وقتی از این مکان عبور می‌کند، تنش با یادآوری آن صحنه‌های دلخراش به لرزه در می‌آید. پس از پایان عملیات تخریب کامل سازه متروپل و آواربرداری از این ساختمان، خیابان اصلی امیرکبیر بازگشایی و تردد در این خیابان امکان‌پذیر شد. به گفته رئیس کل دادگستری خوزستان، بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از اموال مقصر متوفی که برای اجرای احکام حقوقی این پرونده توقیف شده بود، به فروش رسید و با توجه به اولویت بر تقدیم دادخواست‌های حقوقی که در این رابطه صورت گرفت، به کسانی که حکم به نفعشان صادر شده، پرداخت خواهد شد.

تصاویر/ خسارات سیل در شهرستان‌های «اهر و کلیبر»

بارش‌های سیل‌آسا در قشلاقات شهرستان های اهر و کلیبر به خصوص روستاهای ، چولقشلاقی، ساری سولی، سوت توت در شهرستان اهر و قره قیه، دلاوران، شاملوی کوچک، قره داغلو و چات قیه در شهرستان کلیبر موجب تخریب راه‌های عشایری، مزارع کشاورزی، منازل، آغل، انبارکاه و علوفه و تلف شدن احشام و ماکیان شد.

تصاویر/ تشییع پیکرهای شهدای حمله تروریستی سراوان

تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی به برجک مرزبانی «مزه سر» در سراوان، با حضور مقامات کشوری و استانی در زاهدان برگزار شد.اسامی شهدای مرزبان در سراوان به نام‌های گروهبان یکم شهید «حسین بادامکی»، گروهبان یکم شهید «علی غنی با تدبیر»، سرباز وظیفه شهید «محمد جمالزاده»، سرباز وظیفه شهید «یونس سیفی نژاد» و سرباز وظیفه شهید «ناصر حیدری» اعلام شد.

تصاویر/ مراسم تشییع پیکر رضا حداد

مراسم تشییع پیکر رضا حداد کارگردان تئاتر کشورمان صبح روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با حضور هنرمندان عرصه سینما و تئاتر در محوطه اصلی خانه هنرمندان برگزار شد.
1 صفحه