کد خبر: ۳۴۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳

ایسنا: معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو پس از پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو مجبور به اتخاذ تدابیر جبرانی خواهد شد و هیچکس از این اقدامات سودی نخواهد برد.

سرگئی ریابکوف به شبکه تلویزیونی «روسیه 24» گفت: «همانطور که می بینید، آنها خودشان نمی دانند چه می خواهند. آنها از عدم درک جهان در آینده و اجتناب ناپذیر بودن چند قطبی در جهان رنج می‌برند».

ریابکوف تصریح کرد: «به محض پایان تجزیه و تحلیل‌ها در مسکو درباره پیامدهای پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو از نقطه نظر ساختار کلی نیروها و تجهیزات در اروپا و شمال اروپا، ما مجبور به اتخاذ یک سری اقدامات جبرانی خواهیم شد که به سود هیچکس نخواهد بود».

امروز سه شنبه، اکثریت نمایندگان پارلمان فنلاند به پیوستن کشورشان به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) رأی مثبت داده‌اند.

تصویب عضویت فنلاند در پالمان این کشور در حالی است که روسیه که ۱۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با فنلاند دارد، عضویت این کشور در ناتو را یک اشتباه خوانده که به روابط دوجانبه مسکو و هلسینکی آسیب خواهد زد.

دولت روسیه به شدت از پیوستن دو کشور سوئد و فنلاند به ناتو انتقاد کرده و هشدار داد که در این صورت «باید اقدامات فنی-نظامی و غیره را اتخاذ کند».
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین