|
|
امروز: جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۲
کد خبر: ۳۴۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵
زاکانی همچنین به مصوبه ابتدای سال خود در قرارگاه حمل و نقل برای افزایش حمایت‌های معیشتی و رفاهی اشاره کرد و گفت که پیش از این اعتراضات شهرداری برای رفاه رانندگان اقدام کرده است.


خبرگزاری فارس نوشت: خبر تجمع برخی رانندگان اتوبوس در تهران، اختلالاتی را در حمل و نقل شهری به وجود آورد، اما اعتراض این عده به چه بود و واکنش شهردار تهران به این اعتصاب چه بود؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید این خبرگزاری ادامه داد: بسیاری از مسافران اتوبوس از بعدازظهر دیروز دچار سرگردانی شدند و ساعت‌ها منتظر اتوبوس در خیابان‌ها ماندند.

مشاهدات خبرنگاران ما حاکی از عدم ارائه سرویس و خدمات‌دهی توسط جمعی از رانندگان اتوبوس داشت؛ رانندگانی که ساعتی بعد مشخص شد در اعتراض به نحوه محاسبه افزایش حقوق خود در سال جدید در مقابل درب سازمان اتوبوسرانی تهران تجمع کردند.

پیگیری خبرنگار ما حاکی از آن است که مطالبه اصلی معترضان، افزایش حقوق آن‌ها بر مبنای مصوب وزارت کار به میزان ۵۷ درصد است. موضوعی که باعث شد شهردار تهران برنامه بازدید خود از پروژه‌های منطقه ۱ و دیدار با نخبگان این منطقه را نیمه کاره رها کرد و در جمع رانندگان معترض حضور پیدا کرد.

زاکانی ابتدا با جمعی از نمایندگان این صنف، گفتگو کرد، نمایندگان معترضان اصرار به افزایش ۵۷ درصدی بدون هیچ قید و شرطی داشتند و شهردار تهران تاکید کرد که هرچه در توان داشته باشد برای این کار انجام می‌دهد، اما تابع تصمیمات نهاد‌های قانونی بالادستی است.

بعد از این دیدارها، شهردار در جمع معترضان حضور یافت و بیش از یکساعت با آن‌ها گفتگو کرد. شهردار در جمع معترضان گفت: دولت در مورد خودش و شرکت‌های تابعه وزارتخانه‌ها، ضریب ۱۰ درصد را مشخص کرده، اما در مورد نهاد‌های عمومی که شهرداری هم یکی از آنهاست، هنوز تصمیمی گرفته نشده است و این تصمیم به یک کمیته ۶ نفره واگذار کرده و قبل از مصوبه قانونی کمیته ۶ نفره هیچ تصمیمی در این زمینه نمی‌توان گرفت.

زاکانی همچنین به مصوبه ابتدای سال خود در قرارگاه حمل و نقل برای افزایش حمایت‌های معیشتی و رفاهی اشاره کرد و گفت که پیش از این اعتراضات شهرداری برای رفاه رانندگان اقدام کرده است.

پس از گفتگوی طولانی شهردار و رانندگان، عده‌ای از آن‌ها محل تجمع را ترک کردند، اما برخی دیگر از معترضان که از ابتدا هم با حرارت بیشتری اعتراض می‌کردند و شعار‌های تندتری سر می‌دادند بر ادامه تجمع اصرار داشتند. این معترضان اصرار داشتند تا به جای حیاط سازمان اتوبوسرانی در خیابان جلوی درب سازمان به تجمع خود ادامه دهند.

تجمع باقی مانده معترضان با مداخله پلیس به پایان رسید و شهردار تهران نیز در محل سازمان اتوبوسرانی با معاونان و مدیران مرتبط در شهرداری تهران و نمایندگان نیروی انتظامی جلسه تشکیل داد. در این جلسه بر تامین نیاز حمل و نقل شهروندان تهران در خطوط اتوبوسرانی و سایر بخش‌های حمل‌ونقل عمومی تاکید شد و وظایف سازمان‌ها مشخص شد.

خبرنگار ما، پس از اتمام این جلسه پیگیر صحت و سقم فیش‌های حقوقی منتشر برخی رانندگان اتوبوس در فضای مجازی شد، فیش‌های حقوقی که ادعا می‌کند دریافتی بیشتر این افراد بالای ۱۴میلیون تومان بوده و با افزایش ۵۷ درصدی به نزدیک ۲۵ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ می‌رسد، البته تا الان این پیگیری‌ها بی‌نتیجه مانده است.

همزمان با اختلال در برخی مسیر‌های اتوبوسرانی که به ترافیک تهران در برخی مناطق منجر شد برخی کاربران فضای مجازی ضمن انتقاد از مسئولان شهرداری خواستار حمایت بیشتر از رانندگان شدند و برخی نیز با انتشار فیش‌های حقوقی مدعی شدند که حقوق رانندگان نسبت به سایر اقشار چندان کم نیست.

تلاش‌های خبرنگاران از شهرداری تهران برای پیگیری صحت و سقم این ادعا‌ها و فیش‌های منتشر شده تا این لحظه بی نتیجه مانده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید