|
|
امروز: چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
کد خبر: ۳۳۱۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸

سفارت ایران در ارمنستان در بیانیه‌ای به اتهامات رئیس جمهور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از ارمن پرس، سفارت ایران در ارمنستان به اتهامات الهام علی اف ، رئیس جمهور آذربایجان در آخرین اجلاس سران کشورهای مستقل مشترک المنافع مبنی بر اینکه "ارمنستان و ایران برای قاچاق مواد مخدر به اروپا تبانی کرده اند" ، به آن واکنش نشان داد.

این امر هم از سوی ایروان و هم از سوی تهران تکذیب شد.

سفارت ایران  گفت که بسیاری از کشورها در واقع از مبارزه گسترده ایران با قاچاق مواد مخدر بی اطلاع هستند.

سفارت  افزود: در پاسخ به اتهامات خطاب به جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در جلسه شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع در ۱۵ اکتبر ، اعلام شد که قابل توجه است که  هزاران شهید و مجروح در چهار دهه گذشته تنها تعداد اندکی از تلاش های ایران است. بخشی از تلاشهای مستمر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر مبارزه با این حادثه شوم ، توسط سازمانهای بین المللی مربوطه به تأیید رسیده است.

جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر با کشورهای همسایه همکاری نزدیکی دارد که در همان دیدار توسط نخست وزیر ارمنستان در پاسخ به اتهامات رئیس جمهور آذربایجان به آن اشاره شد. قابل ذکر است که بر اساس اظهارات رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران ، از ابتدای سال ۲۰۲۱ مقامات جمهوری اسلامی ایران با مقامات جمهوری آذربایجان در زمینه مقابله با قاچاق مبادله اطلاعات انجام داده اند.

جمهوری اسلامی ایران به دلیل واقع شدن در نزدیکی برخی از مراکز اصلی تولید مواد مخدر در جهان ، فشارهای زیادی را در جریان مبارزه با گردش غیرقانونی مواد مخدر تحمل می کند.

بر اساس گزارشهای رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران که به سازمانهای بین المللی ارائه شده است ، در سال ۲۰۲۰ نهادهای مجری قانون ایران بیش از ۱۱۷۷ تن مواد مخدر را ضبط و درگیر بیش از ۳۰۰۰درگیری مسلحانه در مبارزه با قاچاقچیان شدند که متأسفانه منجر به کشته شدن ده افسر پلیس شد‌

 شاخص حجم مواد مخدر کشف شده از تریاک توسط ایران در سالهای گذشته در مقایسه با رقم کلی جهانی بیش از۵۰ درصد بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین