|
|
امروز: يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۳۲
کد خبر: ۳۶۱۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۱
از طرف دیگر، وزارت خارجه ایران نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی با «فیصل بن فرحان»، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، آخرین وضعیت توافق فیمابین و نشست وزرای خارجه دو کشور را مورد گفتگو قرار داد.


ریاض روز دوشنبه ۷ فروردین اعلام کرد که وزرای خارجه ایران و عربستان سعودی به توافق رسیده‌اند که تا قبل از پایان ماه رمضان با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید؛ خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، اس‌پی‌ای، به نقل از مقامات این کشور گزارش داد که فیصل بن فرحان و همتای ایرانی او، حسین امیرعبداللهیان دومین مکالمه تلفنی خود را طی کمتر از یک هفته انجام دادند و در جریان آن درباره شماری از موضوعات مرتبط با توافق اخیر دو کشور که با میانجی‌گری چین به دست آمد، گفت‌وگو کردند.

این گزارش می‌گوید که وزرای خارجه ایران و عربستان سعودی همچنین توافق کردند که دیدار دوجانبه‌ای طی ماه جاری قمری داشته باشند. خبرگزاری سعودی اما درباره مکان این دیدار توضیحی نداده است.

مقامات سعودی گفته‌اند که این دیدار گام بعدی در راستای ازسرگیری روابط میان تهران و ریاض بعد از گذشت چندین سال است.

از طرف دیگر، وزارت خارجه ایران نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی با «فیصل بن فرحان»، وزیر  امور خارجه عربستان سعودی، آخرین وضعیت توافق فیمابین و نشست وزرای خارجه دو کشور را مورد گفتگو قرار داد.

در این گفتگوی تلفنی طرفین در خصوص نشست مشترک فیمابین در ماه مبارک رمضان بحث و تبادل نظر کردند.

در این تماس همچنین مسیر سازنده روابط دو کشور مورد توجه وزرای خارجه ایران و عربستان قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید