|
|
امروز: جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
کد خبر: ۳۴۵۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷


براساس گزارش سیگار، به نظر می‌رسد که نیروهای امنیتی طالبان بسیاری از مولفه‌های سازمانی مشابه نیروهای دفاعی و امنیتی سابق از جمله نیروی هوایی و ارتش را که شامل نیروهای ویژه موسوم به "یگان‌های سرخ" است، به کار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، اداره بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» در پیامی توییتری اعلام کرد، این مولفه‌های سازمانی طالبان به ویژه در بخش پلیس از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی و امنیت مساجد و همچنین اداره امنیت داخلی موسوم به "اداره کل اطلاعات" هستند.

اواسط ژانویه سال جاری میلادی قاری فصیح‌الدین فطرت، رئیس ستاد طالبان افغانستان اعلام کرد این کشور دست‌کم ۸۰ هزار پرسنل نظامی را در هشت گروه در سراسر کشور مستقر کرده و هدفش این است که تعداد آنها را به ۱۵۰ هزار تن برساند.

به نظر می‌رسد که این نیروی نوپا بسیاری از مولفه‌های سازمانی مشابه نیروهای دفاعی و امنیتی ملی سابق افغانستان را به کار می‌گیرد که شامل نیروی هوایی و ارتشی است که متشکل از نیروهای ویژه موسوم به یگان‌های سرخ (ساره ختا) و انواع نیروهای پلیس، عناصری از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی و امنیت مساجد و یک ریاست امنیت داخلی که به نام ریاست عمومی اطلاعات شناخته می‌شود نیز در این رسته جای دارند.

طبق گزارش سیگار، به نظر می‌رسد بسیاری از نیروهای تازه استخدام شده برای نیروهای امنیتی طالبان از گروهی از افغان‌هایی آمده باشند که در بهار و تابستان ۲۰۲۱ اسلحه به دست گرفته‌اند و این در حالیست که طالبان افغان‌هایی را که در پاکستان زندگی می‌کنند یا در حال تحصیل هستند به نوعی تشویق می‌کند تا به این نیروها بپیوندند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین