|
|
امروز: چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۹
کد خبر: ۳۳۳۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹

ایسنا:  استاندار تهران گفت: در بازگشایی مدارس برخی موارد ابتلای دانش آموزان به کرونا دیده شده اما نگران کننده نبوده است.

محسن منصوری در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگران، گفت: هفته گذشته یکی از مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر برگزار شد. استانداری تهران صرفا تامین امنیت در برگزاری این مسابقات را بر عهده دارد. بی تردید در حوزه شیوع کرونا ویروس باید مراقبت‌های بیشتری صورت گیرد. تصمیم ستاد کرونا استان تهران این است که مسابقات با حضور تماشاگر تنها با تایید مکتوب وزارت بهداشت برگزار شود و تا این امر محقق نشود ما مجوزی را نخواهیم داد.

او اضافه کرد: بی تردید کارشناس موضوع وزارت بهداشت است و باید برای حضور تماشاگران تایید مکتوب بدهد. به این ترتیب تنها زمانی امکان برگزاری مسابقات با حضور تماشاگر وجود دارد که وزارت ورزش درخواست مکتوب برای حضور تماشاگر را بدهد و وزارت بهداشت نیز با حضور تماشاگران موافقت کرده باشد. در چنین شرایطی ما زمینه لازم را برای برگزاری فراهم خواهیم کرد.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباره برخی گزارش‌ها از ابتلای دانش آموزان به کرونا، گفت: در سطح استان تهران حدود ۹۴ درصد مدارس استاندارد بازگشایی را کسب کردند اما این به این معنی نیست که ۹۴ درصد مدارس بازگشایی شده اند. بلکه با توجه به تدابیر اتخاذ شده برای حضور داوطلبانه، حدود ۲۵ درصد در مدارس حضور پیدا کردند. در بازگشایی مدارس برخی موارد دیده شده اما نگران کننده نبوده است.

او در خصوص آلودگی هوای تهران و عبور شاخص کیفیت هوای تهران از عدد ۱۵۰ نیز گفت: طبق دستورالعمل وقتی شاخص بالای ۱۵۰ می‌رود در این شرایط جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تشکیل و اعمال محدودیت‌هایی برای صنایع آلاینده و خودروهای آلاینده انجام می‌شود. به این ترتیب امشب این جلسه را خواهیم داشت و نتایج آن را اعلام می‌کنیم.

منصوری تاکید کرد: حتی یک مورد گزارش از مازوت سوزی در تهران نداریم. البته برخورد با مازوت سوزی با محیط زیست است و تنها در نقاطی که با تهران فاصله دارند و روی هوای تهران تاثیرگذار نیست مجوز باید از محیط زیست دریافت شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین