کد خبر: ۲۸۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
نظارت بر کنترل آلاینده‌های ناشی از احتراق زغال‌سنگ و چوب و بررسی‌های هوایی در کراکوف از هفته گذشته آغاز شده و تا 10 دسامبر ادامه خواهد داشت.
  هواپیماهای بدون سرنشین بر ممنوعیت سوزاندن زغال سنگ و چوب در لهستان نظارت می‌کنند.

به نقل از نیوزسیتی، در دنیای امروز، پهپادها کاربردهای فراوانی دارند، ، اما در کراکوف(یکی از شهرهای لهستان)، کاربرد عملی دیگری برای هواپیماهای بدون سرنشین تعریف شده و آن هم حفاظت از محیط‌زیست است.

در این شهر، روشی برای مبارزه با مه دود(نوعی آلودگی هوا) زمستانی و آلودگی هوای تولیدشده توسط انسان ارائه شده است.

شهر کراکوف برای کنترل ممنوعیت سوزاندن زغال سنگ و چوب، از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌کند.

این کنترل‌ها توسط گروهی متشکل از اپراتور پهپاد، کارمند بخش کیفیت هوا و نگهبان شهرداری انجام می‌شود تا در صورت بروز جرم، فورا به محل اعزام شوند.

کنترل آلاینده‌ها با استفاده از نوعی پهپاد انجام می‌شود که به اندازه‌گیری دقیق تشخیص محل آلودگی مجهز است و اطلاعات را به طور سریع به مرکز کنترل، ارسال می‌کند.

نظارت بر کنترل آلاینده‌های ناشی از احتراق زغال‌سنگ و چوب و بررسی‌های هوایی در کراکوف از هفته گذشته آغاز شده و تا 10 دسامبر ادامه خواهد داشت.

در صورت تشخیص تخلف، بررسی فوری در محل انجام شده و بعد از آن، جریمه 20 تا 500 زلوتی(واحد پول لهستان) در نظرگرفته می‌شود که در صورت امتناع از پرداخت، این جریمه به 500 زلوتی می‌رسد.

مه دود برای مقامات محلی بسیاری از شهرهای اروپا، نگرانی جدی است. شهرداری این شهر نیز برای جلوگیری از آلودگی شدید هوا، ناشی از سوخت زغال‌سنگ و چوب که برای گرم کردن استفاده می‌شود، تلاش می‌کند.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین