|
|
امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۳
کد خبر: ۳۶۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱
مشمولانی که تاریخ اعزام آنها اول مرداد 1402 و اول شهریور 1402 است پس از درخواست کتبی خود و موافقت آن اداره‌کل، باید به دفاتر(پلیس+10) مراجعه و درخواست تعجیل ارائه کرده و برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام اول تیر 1402 دریافت و به آموزش و پرورش تحویل دهند. در غیر این صورت امکان پذیرش امریه میسور نخواهد بود.

فارس: دستورالعمل جذب سربازمعلم در دستگاه تعلیم و تربیت ابلاغ شد و قرار است امسال 3200 نفر به عنوان سربازمعلم فعالیت خود را در مدارس آغاز کنند.

دستورالعمل جذب سربازمعلم به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شد؛ در این دستورالعمل آمده است: به تجویز ماده(33) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای اصل 147 قانون اساسی جمهوری اسلامی و در اجرای بند«الف» تبصره ماده 66 الحاقی فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین مأمور به دستگاه‌های دولتی و غیرنظامی، ابلاغی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و با عنایت به مجور 2213.1.15.02177 مورخ 7 خرداد 1402 ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه هر استان برای جذب و سازماندهی مشمولان وظیفه مأمور به وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 1403ـ1402 اعلام می‌شود.

صرفا داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با اولویت حداکثری جذب در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، مشروط به دارا بودن برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها اول تیر 1402 باشد، پس از ارائه درخواست کتبی، مجاز به ثبت‌نام هستند.

مشمولانی که تاریخ اعزام آنها اول مرداد 1402 و اول شهریور 1402 است پس از درخواست کتبی خود و موافقت آن اداره‌کل، باید به دفاتر(پلیس+10) مراجعه و درخواست تعجیل ارائه کرده و برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام اول تیر 1402 دریافت و به آموزش و پرورش تحویل دهند. در غیر این صورت امکان پذیرش امریه میسور نخواهد بود.

 به منظور جلوگیری از ثبت‌نام‌ همزمان متقاضیان طرح امریه سرباز وظیفه در آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اجرایی و هدررفت سهمیه تخصیصی، ضروری است در هنگام ثبت‌نام ضمن اخذ تعهد از داوطلب، نسبت به دریافت و ضبط اصل برگه سبز اعزام به خدمت وی و درج آن در پرونده ایشان، تا زمان اعلام نتایج نهایی اقدام و از دریافت تصویر برگه‌های اعزام و گواهی‌های دیگر، تحت هر شرایطی خودداری شود.

در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، ضمن همکاری با سپاه استانی در شناسایی، جذب، ساماندهی و استفاده از خدمت مشمولان سربازی، اولویت با بسیجیان فعال و همچنین بسیجیان دارای کارت تکمیلی است.

به جهت رعایت عدالت در فرایند جذب سربازمعلم، فرم امتیازبندی بر اساس مؤلفه‌های مؤثر بر صلاحیت شغل معلمی با تأیید کارگروه راهبری توسعه مدیریت استان تهیه و توسط متقاضیان تکمیل شود. شایسته سرباز معلمان بر حسب نیاز و سهمیه تخصیصی از بین افراد ثبت‌نام شده و بر اساس امتیازات فضلی انتخاب شوند.

جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه با اولویت در مقطع آموزش ابتدایی و در کلاس‌های درس و واحدهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته امکان‌پذیر است لذا از به‌کارگیری افراد مذکور در بخش‌های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان خودداری شود.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام، فرم درخواست، تعهدنامه مربوطه و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تکمیل، به همراه 2 قطعه و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و تصویر مدرک تحصیلی معتبر تحویل مسؤول ثبت‌نام دهند.

داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند. همچنین مدت خدمت در برنامه سربازمعلم، 2 سال(24 ماه) است و لذا مشمولانی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند.

ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت سربازی در آموزش و پرورش تحت هر عنوان ممنوع است و انجام خدمت سربازی در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

یک منبع آگاه در وزارت آموزش و پرورش به خبرنگار فارس گفت: امسال مجوز فعالیت 3200 سربازمعلم جذب شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید