|
|
امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
کد خبر: ۳۶۲۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
ما از زمان اعلام خبر استقرار تسلیحات هسته ای روسیه در بلاروس هیچ حرکتی از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی یا چیزی از این دست ندیده‌ایم و مطمئناً هیچ نشانه‌ای ندیده‌ایم که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به نوعی تصمیم به استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی گرفته باشد.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که ایالات متحده هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه روسیه قصد استفاده از سلاح های هسته ای یا سایر سلاح های کشتار جمعی (WMD) در اوکراین را دارد، ندیده است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: ما از زمان اعلام خبر استقرار تسلیحات هسته ای روسیه در بلاروس هیچ حرکتی از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی یا چیزی از این دست ندیده‌ایم و مطمئناً هیچ نشانه‌ای ندیده‌ایم که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به نوعی تصمیم به استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی گرفته باشد.

پوتین روز شنبه اعلام کرد که او و همتای بلاروسی اش الکساندر لوکاشنکو توافق کردند که روسیه ممکن است بدون نقض تعهدات بین المللی منع اشاعه، سلاح های هسته ای تاکتیکی را در بلاروس مستقر کند. پوتین گفت که ساخت تاسیسات تسلیحات هسته ای تاکتیکی در اول ژوئیه تکمیل می شود و آموزش خدمه از ماه آینده آغاز می شود.

کربی گفت که ایالات متحده هیچ اقدامی از سوی روسیه ندیده است که باعث شود این کشور موضع بازدارندگی استراتژیک خود را تغییر دهد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید