|
|
امروز: پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
کد خبر: ۳۴۸۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹

وزنه بردار ملی پوش ایران قهرمان دسته ۱۰۲ کیلوگرم بازی های کشورهای اسلامی شد.

 به گزارش ایسنا، ایران در رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه برداری بازی های کشورهای اسلامی دو نماینده داشت که در پایان صاحب ۳ مدال طلا شد.

رسول معتمدی با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۲۳ دوضرب  و مجموع ۴۰۰کیلوگرم سه مدال طلا گرفت. او به رکورد دوضرب جهان هم حمله کرد که موفق به شکستن آن نشد.

امیر حقوقی با رکورد ۱۶۵  یک ضرب، ۲۱۱  دوضرب و مجموع ۳۷۶ کیلوگرم نفر پنجم بازی ها شد.

۱۰ وزنه بردار در گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم به رقابت پرداختند.

عملکرد نمایندگان ایران به شرح زیر است:

*حرکت یک ضرب

حقوقی در حرکت اول ۱۶۵ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم و سوم وزنه های  ۱۷۱  و ۱۷۳ کیلوگرم را انداخت و در یک ضرب پنجم شد.

معتمدی در حرکت های اول وزنه  ۱۷۱ را مهار کرد. در حرکت دوم وزنه ۱۷۵ کیلوگرم را انداخت. در حرکت سوم وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را بالای سر برد و طلای یک ضرب را گرفت.

وزنه بردار آذربایجان با ۱۷۴ کیلوگرم و وزنه بردار ازبکستان با ۱۷۲ به ترتیب نقره و برنز یک ضرب را گرفتند.

*حرکت دوضرب

حقوقی در حرکت اول و دوم ضرب وزنه های ۲۰۲ و ۲۱۱ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت آخر ۲۱۷ کیلوگرم را انداخت و از کسب مدال بازماند.

معتمدی در اولین حرکت ۲۱۷ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت دوم ۲۲۳ کیلوگرم را مهار کرد و مدال طلای دوضرب  و مجموع خود را مسجل کرد. او در حرکت سوم برای شکستن رکورد جهان روی تخته آمد و  پشت سر وزنه ۲۳۲ کیلوگرم قرار گرفت اما این وزنه را انداخت.

رکورد جهان ۲۳۱ کیلوگرم است که از زمان تعیین این رکورد توسط فدراسیون جهانی، هیچ وزنه برداری موفق به شکستن آن نشده بود.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین