|
|
امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۳۴۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵


فارس: مدیر کل هواشناسی استان تهران گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و جاری شدن روان‌آب در ارتفاعات، دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، شهرداری، راهداری و وزارت نیرو جهت مقابله با بحران آماده باشند.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران  اظهار کرد: وضعیت جوی استان تهران طی ۵ روز آینده با آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: امروز و فردا در نواحی شمالی به ویژه ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر و شب افزایش ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: یکشنبه در ساعت عصر و شب در نیمه جنوبی و نواحی غربی استان وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گردوخاک موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی افزود: در ارتفاعات استان خطرات جاری شدن رواناب، آبگرفتگی بعضی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها و صاعقه، ایجاد مه و کاهش دید در گردنه‌ها و اختلال در جاده‌های کوهستانی و شکستن درختان فرسوده وجود دارد.

جلالی توصیه کرد: لازم است جهت کاهش خطرات از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کرده و از کوچ عشایر، کوهنوردی، پروازهای سبک و بالگرد خودداری شود و دستگاه‌های اجرایی مانند نیروهای امدادی، شهرداری، راهداری و وزارت نیرو جهت مقابله با بحران آماده باشند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید