|
|
امروز: يکشنبه ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۳۴۳۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش رو تکمیل شده است، گفت: مذاکره با هتل‌داران برای اجاره ۱۲ هتل در مدینه و ۳۰ هتل در مکه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید صادق حسینی در نشست امروز مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها در تهران با اشاره به استقبال صورت گرفته از ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع گفت: نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش رو تکمیل شده است و برای پر شدن ظرفیت در صورت نیاز اولویت‌های بعدی از زائران حج ۹۹ اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت به شروط عربستان برای پذیرش زائران حج امسال اشاره کرد و با بیان اینکه اقدامات و برنامه‌های مورد نظر سازمان حج و زیارت به صورت وبینار با طرف‌های سعودی پیگیری شده است، گفت: مذاکره با هتلداران برای اجاره ۱۲ هتل در مدینه و ۳۰ هتل در مکه صورت گرفته و اقدامات در بخش تغذیه و رفاه زائران نیز انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه همکاری خوبی بین نهادهای همکار سازمان حج و زیارت در داخل برای اعزام زائران به سرزمین وحی وجود دارد، خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها گفت: توصیه‌های شما می‌تواند در رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی و درگیر نشدن زائران به بیماری کرونا مؤثر و راهگشا باشد.

حسینی تصریح کرد: وظیفه ما و شما حفظ آرامش و عزت و کرامت زائران ایرانی در این سفر معنوی است و تلاش کرده ایم که مدت اقامت زائران در کشور میزبان از سال‌های گذشته کمتر شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان آغاز پروازهای حج را ۲۳ خرداد ماه و پایان آن را ۷ مرداد ماه عنوان کرد و اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با هواپیمایی، برای تسهیل در اعزام زائران به سرزمین وحی، ایستگاه‌های مختلف پروازی در نظر گرفته شده است و سفر امسال طولانی نخواهد بود.

در ادامه این همایش اکبر رضایی به تفصیل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه اجرایی حج را تشریح کرد و گفت: هزینه حج امسال با نگاه انقباضی برآورد و اعلام شد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، از امروز استان‌هایی که ظرفیت خالی دارند و درخواست کنند از میان افرادی که سال ۹۹ ثبت نام کرده‌اند این ظرفیت تکمیل خواهد شد.

وی به اقدامات صورت گرفته برای کاهش تعداد پزشکان و راه‌اندازی مطب‌های ۲۴ ساعته در مجموعه‌های نزدیک به هم در سفر حج آینده اشاره کرد و به نحوه انتقال اسناد حج از طریق سامانه تشرف پرداخت.

در ادامه این نشست چند تن از حاضران دیدگاه خود را در خصوص مطالب مطرح شده و طرح نوین اعزام به عتبات عالیات بیان کردند و خواستار پیگیری موضوع بازگشایی مرز زمینی میان ایران و عراق با هدف از سرگیری سفرهای زمینی و کاهش هزینه سفر بویژه برای زائران استان‌های مرزی همجوار با عراق شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در سفر خود به عراق برای بازگشایی مرزهای زمینی گفت: مجموعه حج و زیارت تلاش دارد که با استفاده از راهکارهای مختلف زمینه سفر تعداد بیشتری از مشتاقان زیارت اعتاب مقدسه را فراهم آورد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین