|
|
امروز: جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۷
کد خبر: ۳۳۷۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

ایسنا: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آسمان صاف کشور، افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر، ماندگاری هوای سرد در غرب و افزایش دما تا ۸ درجه سانتیگراد در نیمه شمالی کشور خبر داد.

صادق ضیاییان افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از امروز تا سه شنبه (۳ تا ۵ بهمن‌ماه) در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم می‌شود که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی اضافه کرد: دوشنبه و سه شنبه (۴ و ۵ بهمن‌ماه) در ارتفاعات آذربایجان غربی بارش پراکنده دور از انتظار نیست. با گذر متناوب امواج تراز میائی جو از غرب کشور بعدازظهر چهارشنبه (۶ بهمن‌ماه) در نوار غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: پنجشنبه (۷ بهمن‌ماه) در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، غرب کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود همچنین در سایر مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده و موقتی و وزش باد رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان از امروز تا چهارشنبه (۳ تا ۶ بهمن ماه) در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر مناطق کشور افزایش تدریجی ۴ تا ۸ درجه ای دما به‌ویژه در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ بهمن ‌ماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۶ بهمن ماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۱۹ و ۲۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۲- و صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین