|
|
امروز: جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۹
کد خبر: ۳۳۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

علی باقری معاون وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان پیش از ظهر روز جمعه به وقت محلی با انریکه مورا معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، این دیدار پیش از نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است ساعت ۱۳ به وقت محلی در هتل کوبورگ برگزار شود، انجام شد.

بر اساس توافق طرف‌ها در برجام قرار است برای برخی رایزنی‌ها و مشورت ها هیات‌ها به پایتخت‌هایشان بازگردند و به احتمال قوی از دوشنبه هفته آینده دوباره گفت‌وگوها در وین از سر گرفته شود. همچنین احتمالا هیات های کارشناسی و فنی برای ادامه مذاکرات در هفته آتی در وین باقی بمانند.

همزمان با رایزنی‌ها در وین، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین صبح روز جمعه با وزیر خارجه کشورمان تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین، مذاکرات را که اکنون همه هیات های مذاکره کننده از آلمان ، چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و بویژه جمهوری اسلامی ایران با جدیت برای رسیدن به تفاهم در وین تلاش می کنند را مهم خواند.

وی افزود: به (انریکه) مورا تاکید کرده ام که در ارتباط سازنده و فعال با مذاکره کننده ارشد ایرانی و همه هیات ها برای رسیدن به توافق تلاش کند.

وی خواستار انعطاف همه طرفها در ادامه مذاکرات شد.

بورل ضمن ابراز خرسندی از شروع مذاکرات ، آمادگی خود و همکارانش در اتحادیه اروپا را برای کمک به حل مشکل اعلام کرد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین