|
|
امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۳
کد خبر: ۳۳۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴

منابع خبری از اعتصاب غذای ۲۵۰ اسیر فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی در اعتراض به نقض‌های صورت گرفته علیه آنها از سوی مقامات این رژیم خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه لندنی رای الیوم، منابع مطلع امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که ۲۵۰ اسیر وابسته به جنبش جهاد اسلامی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اعتراض به نقض حقوقشان از سوی مقامات این رژیم اقدام به اعتصاب غذا کردند.

باشگاه اسیران فلسطینی در این باره اعلام کرد: بخشی از اسیران وابسته به جهاد اسلامی از امروز اقدام به اعتصاب غذا کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: اسیران اعتصاب کننده از مقامات رژیم صهیونیستی خواسته‌اند که اقدامات اتخاذ شده علیه آنها پس از عملیات "تونل آزادی" را لغو کنند.

باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد: اداره زندان‌های رژیم اشغالگر شب گذشته اسیران جهاد اسلامی را از اتاق‌هایی که اسیران گروه‌های دیگر در آن قرار داشتند به دو اتاق در هر بخش منتقل کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروهای رژیم اشغالگر با این اقدامات، اساساً ساختار سازمانی جهاد اسلامی را هدف قرار داده‌اند.

این باشگاه گزارش داد: تصمیم دولت رژیم برای انتقال اسیران مذکور بخشی از پیشنهاداتی است که به عنوان راه حل فعلی ارائه شده است؛ اما با توجه به امتناع اسیران از ترک اتاق‌هایشان و انتقال آنها به اتاق‌های دیگر دست بسته و به اجبار آنها را منتقل کردند.

باشگاه اسیران فلسطین همچنین اعلام کرد که تصمیم زندانیان جهاد اسلامی برای اعتصاب غذا بخشی از برنامه مبارزه‌ای است که توسط کمیته فوق‌العاده ملی گروه‌های مقاومت برای مقابله با اقدامات اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی تصویب شده است.

در همین حال، در این زمینه، کمیته عالی رهبری اسیران جهاد اسلامی در زندان‌های رژیم صهیونیستی امروز هشدار عمومی اعلام کرد.

این کمیته در بیانیه‌ای تاکید کرد: با توجه به تشدید حمله انتقام جویانه و مجازات اداره زندان‌ها علیه جنبش اسرای جهاد اسلامی و به طور کلی اسرای فلسطین آغاز "نبرد بزرگ" را با اعتصاب غذا اعلام می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: اعتصاب غذا، دارو و معاینات پزشکی به شکل بی‌سابقه‌ای گسترش خواهد یافت و جنگ اعلام شده علیه ما مستلزم پاسخ متقابل است. در هفته نخست شاهد اعتصاب غذا خواهیم بود پس از آن اعتصاب آب خواهیم کرد.

 این کمیته همچنین اعلام کرد: برادران دیگر از فتح، حماس، جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین نیز ما را در این نبرد همراهی می‌کنند تا به همه بگوییم که ما زیر پرچم مقاومت با یکدیگر متحد هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین