|
|
امروز: چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۵۹
کد خبر: ۳۸۳۰۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۹
برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته اند تماسی با مرکز برقرار کنند و بدین جهت امیدواری برای پایان این حادثه بدون تلفات جانی افزایش یافته است.

برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی بر فراز مناطق صعب‌العبور آذربایجان شرقی مجبور به «فرود سخت» شده است. وزیر امور خارجه،‌ امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی نیز در این بالگرد همراه ابراهیم رئیسی بودند.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده آذربایجان شرقی در باره این سانحه به فراز گفت: « بالگرد حامل رئیس جمهوری پس از سقوط هنوز پیدا نشده‌است. خبری از وضعیت سلامت ابراهیم رئیسی در دست نیست». تلفن تماس امام جمعه تبریز که در بالگرد حضور داشته نیز از دسترس خارج است.
 

آیا مصدومان حادثه بالگرد رئیس‌جمهور در بیمارستان سینا هستند؟

شایعاتی در فضای مجازی از انتقال مصدومان بالگرد حامل رئیس‌جمهور به بیمارستان «سینا» در تبریز منتشر شده است. اپراتور این بیمارستان در پاسخ به سوال خبرنگار «فراز» درباره اینکه آیا رئیس‌جمهور و همراهان او در این بیمارستان هستند، گفت: «‌از شبکه خبر بپرسید.» او افزود: «ما اطلاعی نداریم.»

 

 تلاش تیم های امدادی برای رسیدن به محل سانحه ادامه دارد

 «کولیوند»، رئیس جمعیت هلال احمر گفته: «۴۰ تیم واکنش سریع در حال بررسی هستند و منطقه را پایش می‌کنیم. با توجه به نشانه‌هایی که در منطقه داریم شرایط جوی بسیار نامساعد و سخت گذر است اما با تمام تلاش اقدامات جست وجو انجام می شود از پهپاد استفاده کردیم. اما با توجه به شرایط جوی هوا امکان جست و جوی هوایی وجود ندارد از طریق نیروهای واکنش سریع در حال جست و جو هستیم این منطقه یک منطقه کوهستانی سخت گذر است و تا تبریز ۲ ساعت فاصله دارد». امدادگران از تمام مسیرها با حضور ۴۰ تیم عملیات جست و جو را انجام می‌دهند از استان‌های معین نیروهایی را در نظر گرفته ایم و در حال حاضر عملیات حدود سه ساعت در حال انجام است.

صداوسیما گزارش داده تلاش تیم های امدادی برای رسیدن به محل سانحه ادامه دارد. یکی از امدادگران هلال احمر:مکان دقیق حادثه مشخص و تا دقایقی دیگر به آخرین سیگنال جی پی اس فرستاده شده توسط بالگرد خواهند رسید.

 

اخبار تایید نشده از وقوع سانحه برای هلیکوپتر حامل رئیسی در جلفا

صداوسیما در خبری نوشت: اخبار تایید نشده از وقوع سانحه برای هلیکوپتر حامل رئیس جمهور در منطقه جلفا حکایت دارد

 

فرود سخت برای هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور و همراهان؟

صداوسیما نوشت: خبرهای اولیه حاکی از سانحه فرود سخت برای هلیکوپتر حامل رئیس جمهور است .

 

به دلیل فضای مه آلود منطقه، هنوز وضعیت بالگرد مشخص نیست

 

طبق گزارش خبرگزاری تسنیم، نیروهای امدادی هلال احمر و نیروهای کمکی نظامی و انتظامی از همان ابتدای گزارش سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، عملیات گسترده ای برای یافتن این بالگرد آغاز کرده‌اند.

افراد محلی میگویند که به دلیل فضای مه آلود منقه، هنوز وضعیت بالگرد مشخص نیست. استاندار آذربایجان شرقی، آیت الله آل هاشم و امیر عبداللهیان نیز در بالگرد حامل رئیس جمهور‌ حضور داشته‌اند.  با توجه به تماس تلفنی یکی از همراهان رئیس جمهور با مرکز که پس از سانحه صورت گرفته، امیدهای فراوانی برای پایان بدون تلفات جانی این واقعه وجود دارد.  آقایان محرابیان و‌ بذرپاش، وزرای نیرو و راه که در بالگردهای دیگر حضور داشته اند، سالم به مقصد رسیده‌اند.

 

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی : از ۳ بالگرد یک بالگرد در نزدیکی ورزقان سقوط کرده است

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی درباره خبر سقط بالگردی که گفته می‌شود رئیس دولت هم در آن بوده است، گفت: «من هنوز به محل حادثه نرسیده‌ام و از جزییات حادثه اطلاعی ندارم». به گزارش شرق، ذاکری با بیان اینکه محل حادثه نزدیکی ورزقان است، ادامه داد: «۳ بالگرد بوده که ۲ تای آن به سلامت به زمین نشسته و یکی از آن‌ها سقوط کرده است». او با تاکید به اینکه هنوز در مسیر رسیدن به محل حادثه است، گفت: «با توجه به اینکه هنوز به محل حادثه نرسیده ام، از عتعداد و مشخصات مصدومان احتمالی و علت و ابعاد دقیق حادثه اطلاعی ندارم».

 

ایرنا: ورزقان، محل «فرود سخت» بالگرد حامل رئیس جمهور

طبق نوشته ایرنا ، بالگرد حامل رئیس جمهور در منطقه عمومی ورزقان دچار سانحه «فرود سخت» شده است. رئیسی، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده است. گروه‌های امدادی در مسیر اعزام به محل سانحه هستند.

 

فارس: برخی افراد توانسته اند بعد از وقوع حادثه لحظاتی با آیت الله آل هاشم صحبت کنند

فارس نوشت: برخی افراد توانسته اند بعد از وقوع حادثه لحظاتی با آیت الله آل هاشم صحبت کنند اما در حال حاضر تلفن ها در دسترس نیست. رئیس جمهور، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده است.

 

اولین واکنش ۲ نماینده آذربایجان شرقی به وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی / علیرضابیگی: هلال احمر به دنبال هلی کوپتر زمین خورده است

علیرضابیگی نماینده مجلس گفت: از جزئیات حادثه اطلاعی ندارم. دوستان هلال‌احمر که به منطقه می‌رفتند به من اعلام دادند که این اتفاق افتاده است و ما به دنبال هلی‌کوپتر زمین خورده هستیم. دقیقا نمی توانم بگویم که حادثه ای برای بالگرد حامل رئیس دولت سیزدهم رخ داده است. همچنین یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی، که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: «گویا حادثه برای بالگرد آقای رئیسی بوده است، اطلاعات دقیقی ندارم.»

 
اعزام پهپادها و تیم‌های امدادی هلال احمر به محل حادثه برای بالگرد کاروان همراه رئیس جمهور
 
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام پهپادها و تیم‌های امدادی هلال احمر به محل حادثه برای بالگرد کاروان همراه رئیس جمهور خبر داد. رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: محل وقوع حادثه در محدوده کلیبر و ورزقان بوده است. وی افزود: گزارش‌ها حاکی از وقوع حادثه است و باید تیم‌ها در محل حاضر شوند تا بررسی‌ها در این خصوص انجام شود.
 
 
 صابرین نیوز: هلی‌کوپتر حامل رئیسی هنوز پیدا نشده
 
 صابرین نیوز نوشت: هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی هنوز پیدا نشده و اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.
 
 

سانحه برای هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور در «جنگل دیزمار»
 
خبرگزاری ایرنا در خبری تکمیلی از وقوع سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور ایران در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی خبر داده است.
 
وزیر کشور:  هوا نامناسب است و ممکن است رسیدن به محل حادثه زمان ببرد
 
وزیر کشور با بیان اینکه گروه‌های امدادی هنوز به محل حادثه نرسیده‌اند می گوید که هوا نامناسب است و ممکن است رسیدن به محل حادثه زمان ببرد.
 
وی افزود: منطقه پیچیده است و ارتباطات سخت است و منتظر رسیدن نیرو های امدادی به منطقه هستیم تا نتیجه را اعلام کنیم.
 
////
 
خبرانلاین: ۲ نماینده آذربایجان شرقی به وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی واکنش نشان دادند.
 
احمدعلیرضا بیگی، نماینده تبریز می گوید: از جزئیات حادثه اطلاعی ندارم. دوستان هلال‌احمر که به منطقه می‌رفتند به من اعلام دادند که این اتفاق افتاده است و ما به دنبال هلی‌کوپتر زمین خورده هستیم. دقیقا نمی توانم بگویم که حادثه ای برای بالگرد حامل رئیس دولت سیزدهم رخ داده است.
 
همچنین یکی دیگر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی، که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: «گویا حادثه برای بالگرد آقای رئیسی بوده است، اطلاعات دقیقی ندارم.»
 
 
جنگل دیزمار، محل دقیق تر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیسی در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا
 
 ایرنا نوشت: خبرها از وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور در "جنگل دیزمار" مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی حکایت دارد.
 
طبق اطلاعاتی که خبرنگار ایرنا کسب کرده حدود یک ساعت بعد از زمان اعلام وقوع سانحه به امدادگران، تیم های امدادی به محل اعلام شده رسیدند و جست و جوها آغاز شده است.
 
۱۶ تیم امدادی به منطقه اعزام شده اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سانحه برای هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور در «جنگل دیزمار»
 
خبرگزاری ایرنا در خبری تکمیلی از وقوع سانحه برای بالگرد رئیس‌جمهور ایران در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی خبر داده است.
 
وزیر کشور:  هوا نامناسب است و ممکن است رسیدن به محل حادثه زمان ببرد
 
وزیر کشور با بیان اینکه گروه‌های امدادی هنوز به محل حادثه نرسیده‌اند می گوید که هوا نامناسب است و ممکن است رسیدن به محل حادثه زمان ببرد.
 
وی افزود: منطقه پیچیده است و ارتباطات سخت است و منتظر رسیدن نیرو های امدادی به منطقه هستیم تا نتیجه را اعلام کنیم.
 
رشیدی کوچی، نماینده مجلس: امیدوارم اخبار واصله درست نباشد...
 
رشیدی کوچی، نماینده مجلس در خصوص سانحه برای بالگرد رئیسی نوشت: امیدوارم اخبار واصله درست نباشد و به زودی خبر سلامتی رییس جمهور ایران را بشنویم. دعا میکنیم.
 
اعزام پهپاد‌های هلال احمر به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور
 
بابک محمودی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به خبر منتشر شده مبنی بر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان در محدوده کلیبر و ورزقان اظهار کرد: پهپادهای امدادی هلال احمر به محل سانحه اعزام شده‌اند.
 
گزارش میدانی خبرگزاری فارس از عملیات جست‌وجو در ورزقان: جستجو تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد / دید افقی کمتر از ۵ متر است
 
فارس نوشت: گروه‌های امدادی و جست‌وجوگر درحال تلاش برای یافتن هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور هستند.
 
خبرنگار فارس که همراه یکی از این گروه‌هاست مشاهدات خود را این‌گونه روایت می‌کند: جستجو تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد.
 
مه در منطقه بسیار شدید و غلیظ است و دید افقی کمتر از 5 متر است.
 
باران نیز در منطقه در حال باریدن است.
 
منطقۀ مورد جست‌وجو کوهستانی و جنگلی است و همین مسئله سرعت عملیات جست‌وجو را کند کرده است.
 
بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند
 
سخنگوی دولت در توئیتی نوشت: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد. معاون اجرایی نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.
 
رئیس هلال احمر: ۴۰ تیم واکنش سریع در منطقه حضور یافتند / شرایط جوی بسیار ناپایدار است
 
کولیوند، رئیس هلال احمر با بیان اینکه 40 تیم واکنش سریع در منطقه حضور یافتند می گوید که شرایط جوی بسیار ناپایدار است.
 
وی گفت: از پهپاد و امکانات هوایی استفاده کردیم ولی با توجه به شرایط جوی از تیم های پیاده واکنش سریع استفاده میکنیم.
 
کولیوند افزود: از تمام مسیر ها 40 تیم ما به دنبال تیم رئیس جمهور هستند و خود بنده نیز در حال عزیمت به محل هستم.
 
 اخرین مکانی که جی پی اس بالگرد رئیس جمهور فعال بوده در نزدیک معدن مس سونگون بوده
 
صدا و سیما نوشت: اخرین مکانی که جی پی اس بالگرد رئیس جمهور فعال بوده در نزدیک معدن مس سونگون بوده است.
 
سازمان امداد و نجات: مردم به منطقه سانحه هلی کوپتر رییس جمهور نروند
 
رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد از تمامی مردم عزیز کشورمان خواهش می‌کنیم که اخبار رسانه‌های رسمی را پیگیری کنند و به هیچ وجه به منطقه اعزام نشوند که منطقه شلوغ نشده و تداخل در امر امداد ایجاد نشود.
 
برگزاری مراسم دعای توسل برای سلامتی رئیسی در حرم امام رضا(ع)
 
شبکه خبر دقایقی قبل با قطع برنامه های عادی خود تصاویری از برگزاری مراسم دعای توسط زائران حرم امام رضا برای سلامتی رئیس جمهور پخش کرد.
 
روایت تسنیم از منطقه سانحه بالگرد رئیسی: تخته سنگ‌های عظیمی با ارتفاع بیش از ۷۰ متر پشت به پشت هم قرار دارند 
 
 تسنیم درباره منطقه سانحه بالگرد رئیسی نوشت: منطقه وقوع سانحه از مناطق صعب العبور است  و امکان تردد به صورت خودرویی وجود ندارد و همین مساله نیروهای امدادی را با دشواری‌هایی روبرو کرده است.
 
منطقه به شدت بارانی و مه آلود بوده و دیروز هشدار نارنجی هواشناسی برای این مناطق صادر شده بود.
 
در محل سانحه برای بالگرد رئیس جمهور،  تخته سنگ‌های عظیمی با ارتفاع بیش از ۷۰ متر پشت به پشت هم قرار دارند که این موضوع امکان جستجو و پیش‌روی‌ را از امدادگران و مردم گرفته است.
 
گروه‌ها و تیم‌های مردمی در منطقه قره‌داغ برای جستجوی هلیکوپتر رئیس جمهور تشکیل شده است. هم‌اکنون تیم‌های مردمی، هلال احمر، بسیج، سپاه و اهالی روستاها اطراف در حال جستجو هستند، اما شرایط آب و هوایی اجازه پیش روی نمی‌دهد.
 
در منطقه هیچ گونه ارتباط اینترنتی برقرار نیست.

وزیر بهداشت: همه امکانات درمانی را  در محل مستقر کرده‌ایم
 
وزیر بهداشت گفت: ما الان در منطقه هستیم و همه نیروهای امدادی مشغول جستجو هستند شدیدا منطقه مه دارد و امکان جست و جو سخت است.
 
وی افزود: ما همه امکانات درمانی را شامل طب اورژانس متخصص جراحی و آمبولانس را در محل مستقر کرده‌ایم.
 
نماینده کلیبر (محل حادثه برای بالگرد رئیسی): احتمال سانحه وجود دارد/ هیچ تماسی با شخصی که در بالگرد بوده، گرفته نشده
 
حسین حاتمی نماینده کلیبر (محل سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور) از آخرین خبر در مورد این حادثه گفت: احتمال سانحه و یا فرود سختی وجود دارد. چرا که منطقه جنگلی، مه آلود و ارتفاعات برفی است و به راحتی نمی‌شود منطقه را به هر نحوی مورد کاوش قرار داد. 
 
بخشهایی از اظهارات وی به شرح است:  احتمال سانحه و یا فرود سختی وجود دارد. چرا که منطقه جنگلی، مه آلود و ارتفاعات برفی است و به راحتی نمی‌شود منطقه را به هر نحوی مورد کاوش قرار داد.
 
سه بالگرد از شهرستان خودآفرین پرواز کردند.
 
اطلاعاتی از تمام سرنشینان داخل بالگرد موجود نیست و دسترسی به آنتن موبایل‌‌های آنان صورت نگرفته است.
 
هیچ تماسی با شخصی که در بالگرد بوده، گرفته نشده است و در دسترس نیستند و همچنین هیچ اطلاعاتی از تیم حفاظت نیست.
 
ایسنا: شورای عالی امنیت ملی جلسه اضطراری نداشته است
 
ایسنا نوشت: یک منبع آگاه خبر داد شورای عالی امنیت ملی امروز (یکشنبه) جلسه‌ اضطراری در ارتباط با وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهانش نداشته است.
 
آمریکا: از نزدیک گزارش حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی را دنبال می‌کنیم
 
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه «سی‌بی‌اس‌نیوز» گفت واشنگتن «از نزدیک» گزارش‌های وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه این کشور را دنبال می‌کند.
 
علی‌اف: دعای ما با رئیس جمهور ابراهیم رئیسی و هیئت همراه او است
 
علی‌اف، رئيس‌جمهور آذربایجان در توئیتی نوشت: امروز پس از دیدار دوستانه با ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران، خبر فرود اضطراری بالگرد حامل هیئت عالی ایرانی موجب نگرانی شدید شد. 
 
وی افزود: دعای ما از خداوند متعال با رئیس جمهور ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی است. جمهوری آذربایجان به عنوان کشوری همسایه، دوست و برادر آماده ارائه انواع حمایت ها است.
 
هواشناسی: بارندگی و مه تا فردا شب در منطقه حادثه بالگرد رئیس جمهور ادامه دارد
 
 مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بارندگی و مه تا فردا شب در منطقه ورزقان ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه هم اکنون در منطقه مه حاکم است، افزود: بارش باران نیز همچنان ادامه دارد.
 
ایرنا: اهالی روستاهای اطراف محل حادثه می‌گویند صداهایی شنیده‌اند
 
ایرنا نوشت: براساس گزارش‌هایی که اهالی روستا‌های اطراف محل بروز حادثه داده اند، هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد گفته‌اند که ساعتی پیش صدا‌هایی در این منطقه شنیده شده است.
 
اعزام ۶ تیم سگ‌های زنده‌یاب به ورزقان
 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران از اعزام ۶ تیم سگ‌های زنده یاب و دو تیم امداد و نجات کوهستان این جمعیت به منطقه فرود سخت بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی، خبر داد.
 
یک مقام هلال احمر: مفقود شدن تیم عملیاتی هلال احمر واقعیت ندارد
 
راضیه عالیشوندی، دبیر مرکز کنترل و هماهنگی اضطراری جمعیت هلال احمر گفت: اخبار مبنی بر مفقود شدن تیم عملیاتی هلال احمر واقعیت ندارد و تکذیب می‌کنیم.  وی افزود: متأسفانه شرایط جوی به گونه‌ای است که مه و  بارندگی وجود دارد و رصد هوایی از طریق پهپاد امکان پذیر نیست.
 
سخنگوی دولت: شرایط سخت و پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم؛ با توجه به مختصات محل حادثه و شرایط جوی، تا این لحظه «هیچ» خبر جدیدی وجود ندارد
 
 بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در توئیتی نوشت: شرایط سخت و پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم؛ این حق مردم و رسانه‌ها است که در جریان آخرین اخبار حادثه بالگرد رییس‌جمهور قرار گیرند اما با توجه به مختصات محل حادثه و شرایط جوی، تا این لحظه «هیچ» خبر جدیدی وجود ندارد.
 
وی افزود: در این لحظه‌ها، صبر و دعا و اعتماد به گروه‌های امدادی راهگشاست.

محمدجواد لاریجانی: اخبار مخابره شده درباره حادثه سقوط هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور، اخبار خوبی نیست
 
محمدجواد لاریجانی می گوید: اخبار مخابره شده درباره حادثه سقوط هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور، اخبار خوبی نیست ولی ما امیدواریم.
 
مقام معظم رهبری: ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب در دیدار جمعی از خانواده‌های سپاهیان پاسدار که به مناسبت شب میلاد امام رضا(ع) برگزار شد، با ابراز تاثر از حادثه نگران کننده عصر امروز برای رئیس جمهور محترم و همراهان ایشان گفتند: امیدواریم خداوند متعال رئیس جمهور محترم و مغتنم و همراهان ایشان را به آغوش ملت برگرداند. همه برای سلامت این جمع خدمت‌گزار دعا کنند. ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید.
 
صداوسیما: هوا تاریک شده و باران هم می‌بارد / بارندگی باعث شده جاده‌های منتهی به محل احتمالی حادثه گل آلود و صعب‌العبور شود
 
خبرنگار صداوسیما که در محل حادثه حضور دارد می‌گوید: جستجو ادامه دارد، اما هوا تاریک شده و باران نیز می‌بارد. عملیات امداد و نجات سخت است. وی افزود: بارندگی باعث شده جاده‌های منتهی به محل احتمالی حادثه گل آلود و صعب‌العبور شود.
 
معاون اجرایی رئیسی: در چند نوبت با یکی از سرنشینان هلی کوپتر و یکی از کادر هلی کوپتر ارتباط برقرار شده 
 
معاون اجرایی رئیسی در یک گفتگوی تلویزیونی گفت: در چند نوبت با یکی از سرنشینان هلی کوپتر و یکی از کادر هلی کوپتر ارتباط برقرار شده است. وی افزود: باتوجه به اینکه با یکی از سرنشینان و کادر پرواز ارتباط برقرار شده بوده، این نشان می دهد که میزان سختی حادثه بالا نبوده است.
 
 هلال احمر: ۳ نقطه مختصات اعلام شده بررسی شد اما چیزی یافت نشد
 
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: ۳ نقطه مختصات اعلام شده بررسی شد اما چیزی یافت نشد.
 
هلال احمر: گزارشاتی مبنی بر تماس از افراد حاضر در بالگرد رئیس جمهور داشتیم / در حال بررسی صحت و سقم آن هستیم
 
یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر با حضور در ستاد مدیریت شرایط اضطراری جمعیت هلال احمر گفت: ۱۵ تیم عملیاتی واکنش سریع در منطقه حادثه حضور دارند.
 
وی افزود: ۵ تیم عملیاتی هلال احمر به مختصات اعلامی توسط سازمان هوافضا، نزدیک شده‌اند. 
 
دبیر کل جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری جمعیت هلال احمر تشکیل شده و آمادگی کامل وجود دارد. 
 
وی افزود: گزارشاتی مبنی بر تماس از افراد حاضر در بالگرد رئیس جمهور داشتیم که در حال بررسی صحت و سقم آن هستیم.
 
محل احتمالی سقوط بالگرد رئیس جمهور شناسایی شد
 
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دقایقی پیش تیم‌های عملیاتی اعزام شده به محل پس از ساعت‌ها جستجو محل احتمالی بالگرد سانحه دیده رئیس جمهور و هیات همراه را شناسایی کردند.
 
درخواست بالگرد دید در شب ایران از ترکیه
 
سازمان مدیریت بحران ترکیه اعلام کرد: ایران از طریق وزارت خارجه درخواست بالگرد جستجو و نجات دید در شب از کشورمان داشت که اعزام شد. 
 
این سازمان در ادامه گفت: ۳۲ پرسنل جستجو و نجات کوهنورد و ۶ وسیله نقلیه از مدیریت استانی وان و ارزروم AFAD ما برای رسیدن به منطقه حرکت کردند.
 
سازمان مدیریت بحران ترکیه افزود: علاوه بر این، پرسنل جستجو و نجات کوهنوردان ما متشکل از ۱۵ نفر از آنکارا، دیاربکر و قونیه در حالت آماده باش هستند. تحولات را دنبال می‌کنیم.
 
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی: دقایقی قبل سیگنالی از بالگرد و تلفن همراه یکی از خدمه در محل سانحه دریافت شد
 
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی گفت: دقایقی قبل سیگنالی ‌از بالگرد و ‌تلفن همراه یکی از خدمه در محل سانحه دریافت شد.
 
وی افزود: هم‌اکنون با تمام نیروهای نظامی ‌در حال عزیمت به منطقه مدنظر‌ هستیم و امیدوارم خبرهای خوبی به مردم بدهیم.
 
این فرمانده گفت: ۳۰ درصد نیروهای نظامی در منطقه حضور دارند و بیش از این دیگر گنجایش حضور نیرو نیست.
 
معاون وزیر خارجه: دو بار با آل هاشم (سر نشین هلی کوپتر رئیس‌جمهور) تماس برقرار شده؛ او گفته حالم بد است و صدای آمبولانس‌ها  را می‌شنوم
 
صفری، معاون وزیر امور خارجه درباره سانحه بالگرد رئیس‌جمهور توضیحاتی ارائه داد.
 
وی گفت: رئیس‌جمهور بلافاصله بعد از اقامه نماز حرکت کردند. حین پرواز با تغییرات شدید آب و هوایی روبه‌رو شدیم.
 
صفری افزود: دو بار با آقای آل هاشم(سر نشین هلی کوپتر رئیس‌جمهور) تماس برقرار شده و ایشان گفته بودند من حالم بد است و صدای آمبولانس ها  را می‌شنوم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید