|
|
امروز: جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۹
کد خبر: ۳۳۶۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
حسین، کودک سوری پس از پخش شدن تصویرش موجی از تحسین و همدردی را برانگیخت و بسیاری برای پی بردن به هویت او شروع به جستجو کردند.


انتشار عکسی از یک کودک زباله گرد بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

 عکس این کودک که در یک زباله دانی ایستاده و کتابی را که از سطل زباله بیرون آورده در دست دارد، واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به ویژه در لبنان به همراه داشته است.

حسین، کودک سوری پس از پخش شدن تصویرش موجی از تحسین و همدردی را برانگیخت و بسیاری برای پی بردن به هویت او شروع به جستجو کردند.

فردی که این عکس را گرفته یک مهندس و استاد دانشگاه لبنان است، او کودک را در نزدیکی دفتر خود در منطقه‌ای نزدیک بیروت دید، و این عکس را گرفت.

این استاد دانشگاه می‌گوید آنچه را که دید باورش نمی‌شد، زیرا بیش از هفت دقیقه بود که با علاقه و عشق کتاب را مرور می‌کرد، گویی در جستجوی جایگاه خود بود.

وی افزود: پس از آن به او نزدیک شدم و از او خواستم که با او عکس سلفی بگیرد، اما او ابتدا تردید کرد، اما بعداً موافقت کرد و به همین دلیل توانستم به او نزدیک شوم و شرایطش را جویا شوم.

وی همچنین توضیح داد: حسین کودک بسیار باهوشی است که عاشق درس خواندن است، قبل از ظهر به مدرسه می‌رود و بعد از ظهر‌ها به جمع آوری ضایعات می‌پردازد تا به پدر بیمارش کمک کند.

او خاطرنشان کرد که با انجمنی همکاری می‌کند تا بودجه لازم را برای کمک به حسین و خانواده اش جمع آوری کند، مشروط بر اینکه به جمع آوری ضایعات برنگردد و خود را وقف تحصیل کند.

وی همچنین گفت: خانواده کودک فاقد ابتدایی‌ترین مایحتاج زندگی هستند و برای تامین امنیت آن و پرداخت اجاره بهای خانه تلاش می‌کنیم تا در شرایط مناسب زندگی کنند. وی در پایان تاکید کرد که تماس‌های زیادی برای جویا شدن نحوه کمک به این جوان و خانواده‌اش دریافت کرده است.

آوارگان سوری در لبنان در شرایط سخت زندگی به سر می‌برند که بحران اقتصادی در این کشور وضعیت آنان را بدتر کرده است. بر اساس برآورد‌های رسمی، حدود ۱.۵ میلیون آواره سوری در لبنان زندگی می‌کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید