|
|
امروز: چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۶
کد خبر: ۳۰۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸

با توجه به همه‌گیری کرونا و واجب بودن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسم عزاداری محرم، طرحی با نام «خیمه‌های رسانه‌ای»، با نظارت مستقیم سازمان تبلیغات اسلامی اجرایی می‌شود. خیلی از سازمان‌ها و ارگان‌های رسانه‌ای در این طرح، به پوشش تصویری مراسم‌ها خواهند پرداخت.

 جلسه ستاد هماهنگی برگزاری برنامه‌های محرم ۹۹ در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با محوریت ساترا، عصر امروز (سه‌شنبه ۱۴ مرداد) در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی و دکتر صادق امامیان، رییس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و چند تن از مسئولان سازمان تبلیغات حضور داشتند.

در آغاز این نشست، امامیان در سخنانی گفت: «هر سناریویی که برای برگزاری مراسم محرمِ امسال پیش بیاید، حاوی یک واقعیتی است که نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد. هیات‌های آنلاین، سهم بسزایی در مراسم امسال دارند. فضای مجازی و المان‌های صوتی و تصویری در مناسبت‌های اخیر و حتی محرم‌های گذشته بسیار فعال بودند اما الان جدی‌تر فعالیت می‌کنند. رسانه‌ای‌تر شدن محرم امسال به معنای راحت‌تر برگزار شدن آن نیست؛ باید تلاش مضاعف کرد که اقامه عزا اتفاق بیفتد.»

وی افزود: «طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، با چند اپراتور همکاری خواهیم داشت. به این ترتیب که جلسات به صورت آنلاین و با اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. سازمان تبلیغات اسلامی، محوریت تمامی فعالیت‌های محرم امسال است و برنامه‌ها حول این سازمان اتفاق می‌افتد. امسال طرحی با نام «خیمه‌های رسانه‌ای» داریم که نقشی ویژه در برنامه‌های اجرایی محرم امسال دارند. این طرح با نظارت مستقیم سازمان تبلیغات اسلامی اجرایی می‌شود. خیلی از سازمان‌ها و ارگان‌های رسانه‌ای در طرح مذکور فعالیت می‌کنند؛ مثلا سازمان صدا و سیما نیز در ادامه برنامه سال‌های گذشته خود که هیات‌ها را پوشش می‌داد، امسال پر رنگ‌تر خواهد بود.»

حجت‌الاسلام قمی هم در این نشست گفت: «برای همه روشن است که این روزها گویی با جهان دیگری مواجه هستیم. اهمیت رسانه و فضای مجازی و صوت و تصویر فراگیر به دلیل اهمیت مردم مهم است. از طرفی مقام معظم رهبری نیز دستور دادند که سازمان تبلیغات در زمینه برگزاری مراسم‌ها، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد کرونا باشد. همان‌طور که شلختگی‌ها در برنامه‌های اجرایی، ناهماهنگی ایجاد می‌کند، چند پارگی در تنظیم قواعد و دستورات، آشفتگی ایجاد می‌کند. طبیعتا طبق فرمایش مقام معظم رهبری، تمامی دستورات از ستاد کلی مبارزه با کرونا صادر می‌شود. وظیفه ما، هم‌افزایی بیشتر برای رسیدن به برنامه‌ای واحد در محرم امسال است. همه قواعد بهداشتی با لطف مردم رعایت خواهد شد.»


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین