|
|
امروز: سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۳
کد خبر: ۲۸۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
همکارش هفته گذشته به وی گفته است، زمانی که از ساندلند پرسیده ترامپ درباره اوکراین چه فکر می‌کند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا جواب داده است ترامپ بیشتر دغدغه تحقیقات درباره بایدن را دارد.
 سرپرست سفارت آمریکا در کی‌یف در جلسه استماع تحقیقات استیضاح رئیس‌ جمهور آمریکا گفت که طبق شنیده‌ها گوردون ساندلند، سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا اعتقاد دارد که دونالد ترامپ منافع شخصی خود را بر سیاست‌های آمریکا در قبال اوکراین ترجیح داده است.

  ویلیام تایلر در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: یکی از همکاران وی گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و ساندلند را در ۲۶ ژوئیه شنود کرده است و این زمانی بود که ساندلند دیداری با مقامات اوکراین داشت و ترامپ موضوع تحقیقات پیرامون بایدن را درخواست کرد.

وی افزود: همکارش هفته گذشته به وی گفته است، زمانی که از ساندلند پرسیده ترامپ درباره اوکراین چه فکر می‌کند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا جواب داده است ترامپ بیشتر دغدغه تحقیقات درباره بایدن را دارد.

دموکرات‌ها می‌گویند نگران هستند ترامپ با به تاخیر انداختن کمک‌های مالی آمریکا به اوکراین و زمان دیدارش با ولودیمیز زلنسکی همتای اوکراینی خود در کاخ سفید، خواسته است وی را برای تحقیقات پیرامون بایدن تحت فشار قرار دهد.

تلاش‌ها برای استیضاح ترامپ زمانی آغاز شد که یک عضو نهادهای امنیتی ایالات متحده در مورد گفت‌وگوی تلفنی بین دونالد ترامپ و زلنسکی، نزد بازرس سازمان خود شکایتی را مطرح کرد.

ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی تقریبا نیم ساعته از همتای خود خواسته بود تا درباره حضور فرزند بایدن در هیات مدیره یک شرکت گاز در اوکراین تحقیقات کند.

پیش از انجام مکالمه تلفنی بین ترامپ و زلنسکی، رئیس‌جمهور آمریکا دستور داده بود پرداخت کمک نظامی ۳۹۰ میلیون دلاری به اوکراین متوقف شود.

آدام شیف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان می‌گوید هدف از احضار شاهدان این است تا بررسی شود آیا ترامپ شرط کمک‌های مالی آمریکا به اوکراین را به آغاز تحقیقات دولت اوکراین پیرامون بایدن گره زده و آیا از قدرت خود سوء استفاده کرده است یا نه.

کاخ سفید و حامیان ترامپ می‌گویند درخواست ترامپ از همتای اکراینی خود درباره تحقیقات پیرامون بایدن، موضوعی نیست که وی را مستحق استیضاح کند، اگرچه برخی از آنها سخنان تلفنی ترامپ با زلنسکی را نامناسب خوانده‌اند.

ترامپ خود، سخنانش با زلنسکی را عالی و بی‌نقص خوانده و تحقیقات استیضاح را ساختگ» عنوان کرده است.

قرار است روز جمعه ماری یووانوویچ، سفیر پیشین آمریکا در کی‌یف نیز در جلسه استماع مجلس نمایندگان شهادت دهد.

بعد از جلسات تحقیق و استماع استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان که اکثریت را دموکرات‌خواهان در دست دارند، موضوع در سنای آمریکا تحقیق خواهد شد که در کنترل جمهوری‌خواهان است.
منبع: فرارو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین