|
|
امروز: شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
کد خبر: ۲۷۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
فرماندهی عملیات مشترک عراق خبر روزنامه آمریکایی در خصوص ورود هزار تروریست داعشی به این کشور را کاملا نادرست خواند.
فرماندهی عملیات مشترک عراق خبر روزنامه آمریکایی در خصوص ورود هزار تروریست داعشی به این کشور را کاملا نادرست خواند.

به گزارش فارس، سرهنگ «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق انتشار برخی خبرها در خصوص ورود هزار تروریست داعشی به عراق را تکذیب کرد و گفت که نیروهای عراقی بر اوضاع مسلط هستند.

او در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری السومریه گفت که نیروهای نظامی و امنیتی در منطقه بیابانی که استان‌های الانبار، صلاح‌الدین و نینوی را به یکدیگر متصل می‌کند و همچنین در مرزها حضور دارند و تا کنون چندین عناصر تروریستی که در این منطقه جولان می‌دادند را از پا در آورده‌اند.

او افزود: «برخی می‌گویند که هزار تروریست داعشی تا کنون توانسته‌اند وارد عراق شوند؛ این تعداد یعنی یک ارتش کامل از تروریست‌ها وارد کشور شده‌اند اما این سخن به هیچ وجه حقیقت ندارد.»

به گفته‌ی این مقام نظامی پیش از این برخی عناصر تروریستی توانسته بودند که وارد عراق شوند اما نیروهای نظامی عراقی مانع هرگونه تحرک آن‌ها شده و هرگونه عملیاتی از سوی تروریست‌ها را خنثی کرده‌اند.

روز گذشته (دوشنبه) روزنامه واشنگتن پست مدعی شده بود که در سه ماه گذشته هزار تروریست داعشی توانسته‌اند پس از شکست در سوریه خود را به عراق برسانند و فعالیت‌هایشان را در شمال و مرکز این کشور از سر بگیرند.

رد ادعای این روزنامه آمریکایی در حالی است که نیروهای عراقی از اواسط تیرماه گذشته عملیات پاکسازی مناطق مرکزی و شمالی عراق به وسعت ۳۰ هزار کیلومتر مربع را با نام «اراده النصر» آغاز کرده‌اند و روستا به روستا در حال پاکسازی نهایی هستند.

مرحله دوم عملیات «ارادة النصر» نیز شنبه گذشته با حضور نیروهای الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی و ارتش عراق آغاز شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین