کد خبر: ۲۵۱۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
یک روزنامه آلمانی به نقل از برخی مقام‌ها نوشت:پایتخت اتحادیه اروپا جولانگاه جاسوس‌های چینی و روس است.
یک روزنامه آلمانی به نقل از برخی مقام‌ها نوشت:پایتخت اتحادیه اروپا جولانگاه جاسوس‌های چینی و روس است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه آلمانی ولت آم زونتاگ نوشت: سرویس خارجی اتحادیه اروپا در مورد فعالیت صدها جاسوس روس و چینی در بروکسل هشدار داده است.

براساس این گزارش، سازمان سرویس عملیات خارجی اروپا تخمین زده است که حدود ۲۵۰ جاسوس چینی و ۲۰۰ جاسوس روس در بروکسل مشغول فعالیت هستند. همچنین در این گزارش به مقامات دیپلماتیک اتحادیه اروپا و مقامات ارتش هشدار داده شده است که از رفت و آمد به بعضی نقاط بروکسل از جمله یک رستوان و یک کافه در نزدیکی ساختمان اصلی کمیسیون اتحادیه اروپا خودداری کنند.

براساس این سازمان که توسط فدریکا موگرینی، دبیر سیاست خارجی اتحادیه اروپا اداره می‌شود این جاسوسان غالباً در سفارت خانه‌های کشورهای خود یا ماموریت‌های تجاری مشغول هستند.

بدون اشاره کردن به ارقام در این گزارش آمده است که روسیه بیشترین تعدادجاسوسان در این شهر را در تاریخ داشته است.

جاسوسی توسط کشورهای دیگر در بروکسل رازی است که همه آن را با توجه به اهمیت این شهر می‌دانند؛ بروکسل پایتخت اتحادیه اروپا و مقر اصلی ناتو است.

همچنین در سال ۲۰۰۳ نیز بعد از اینکه در ساختمان دفتری که توسط دیپلمات های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی استفاده می‌شد شنودهایی پیدا شد، یک پرونده رسوایی به جریان افتاد. این در حالی است که مقصر اصلی هرگز مشخص نشد اما انگشت های اتهام به سوی اسرائیل و آمریکا نشانه رفت.

براساس گزارش این روزنامه آلمانی علاوه بر روس‌ها و چینی‌هایی که در این کشور به عنوان جاسوس فعالیت می‌کنند، ماموران آمریکایی و مراکشی نیز در بروکسل فعال هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین