کد خبر: ۱۷۸۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
مبارک قدم همچنین از پرداخت ۱۱هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال تسهیلات یارانه ای برای طرح مسکن مهر استان خبر داد و افزود: ۴۰۰ میلیاردریال برای اجرای عملیات محوطه سازی پروژه های مسکن مهر استان هزینه شده است.
  با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهریک هزار و چهار واحد مسکن مهر آذربایجان غربی به صورت نمادین در شهرستان نقده به بهره برداری رسید.

 به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مراسم بهره برداری از یک هزار و چهار واحد مسکن مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، امام جمعه و فرماندار شهرستان نقده و جمعی از مسئولان برگزار شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر تصریح کرد: پروژه مسکن مهر با هدف ساخت دومیلیون و ۲۰۰ هزار واحد از سال ۸۶ آغاز شد و تا به امروز یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد احداث شده است.

احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اتمام کارهای ساخت مساکن مهر  و مشارکت همه جانبه شرکت های خدمات رسان ادامه داد: ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور احداث شده و در صورت تکمیل خدمات زیربنایی به متقاضیان تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم به متقاضیان تحویل داده شده، گفت: این در حالی است ۶۹۰ هزار واحد مسکن مهر در دولتهای نهم و دهم ساخت شده بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر یادآور شد: سالیانه ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تکمیل می شود.

مهرآبادی با اعلام اینکه  پرونده طرح مسکن مهر در استانهای یزد و زنجان بسته شده، تصریح کرد: برنامه ریزی شده پرونده طرح مسکن مهر استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، کهگلویه و بویراحمد و اردبیل تا پایان آبان ماه امسال مختومه شود.

وی در خصوص روند اجرایی طرح مسکن مهر آذربایجان غربی اظهار کرد: سهم آذربایجان غربی از طرح مسکن مهر ۵۱ هزار واحد بود که تاکنون ۴۰ هزار واحد افتتاح شده است.

مهرآبادی با بیان اینکه تکمیل مساکن مهر بیشتر شهرستانهای استان تا پایان امسال تحقق می یابد، افزود: پروژه های مسکن مهر شهرستانهای ارومیه، مهاباد و سردشت که به دلیل مسائل حقوقی و بلند مرتبه سازی زمانبر شده تا سه اول سال آینده پایان می یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در مراسم بهره برداری از یک هزار و چهار واحد مسکن مهر استان گفت: امروز یک هزار و چهار واحد مسکن مهر شامل ۳۱۸ واحد در ارومیه، ۲۳۸ واحد در نقده، ۱۴۴ واحد در میاندوآب و ۱۱۸ واحد در مهاباد افتتاح شد.

ابراهیم مبارک قدم افزود: همچنین ۶۶ واحد در بوکان، ۶۰ واحد در شهرستان تکاب و ۶۰ واحد در شهرستان سلماس به بهره برداری رسید.

وی از پیشرفت ۹۱ درصدی پروژه های مسکن مهر آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در اجرای طرح مسکن مهر در استان قرارداد ساخت ۴۰ هزار و ۸۷۱ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت و ۱۱ هزار و  چهل واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت  منعقد شده است.

وی با بیان اینکه  پروژه های مسکن مهر از مجموع ۱۳ شهر بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت در سطح استان در پنج شهر به اتمام رسیده، افزود: روند اجرای طرح مسکن شهرهای ماکو، نقده، شاهین دژ و بوکان از ۹۷ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است.

مبارک قدم همچنین از پرداخت ۱۱هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال تسهیلات یارانه ای برای طرح مسکن مهر استان خبر داد و افزود: ۴۰۰ میلیاردریال برای اجرای عملیات محوطه سازی پروژه های مسکن مهر استان هزینه شده است.

دوهزار و ۳۱۲ واحد مسکن مهر در شهرستان نقده احداث شده که یک هزار و ۷۲۸ واحد در سالهای گذشته افتتاح شده و پس از افتتاح ۲۳۸ واحدی، ۳۴۶ واحد در این شهرستان باقی می ماند که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین