|
|
امروز: سه‌شنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۷
کد خبر: ۳۵۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
هیات مدیره انجمن ورزشی‌نویسان ایران در جلسه روز دوشنبه، سوم بهمن ماه مراتب اعتراض خود را به انجمن جهانی ورزشی نویسان (ایپس) برای استفاده از کلمه جعلی به جای خلیج فارس در اخبار منتشره در سایت ایپس در رابطه با مسابقات فوتبال کشورهای عربی اعلام کرد.

هیات مدیره انجمن ورزشی‌نویسان ایران برای استفاده از کلمه جعلی به جای واژه «خلیج فارس» در نامه‌ای خطاب به رئیس انجمن جهانی ورزشی‌نویسان اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، هیات مدیره انجمن ورزشی‌نویسان ایران در جلسه روز دوشنبه، سوم بهمن ماه مراتب اعتراض خود را به انجمن جهانی ورزشی نویسان (ایپس) برای استفاده از کلمه جعلی به جای خلیج فارس در اخبار منتشره در سایت ایپس در رابطه با مسابقات فوتبال کشورهای عربی اعلام کرد.

بر این اساس طی نامه‌ای خطاب به جیانی مرلو، رییس انجمن جهانی ورزشی‌نویسان (ایپس) و به استناد اسناد تاریخی و ابلاغیه سازمان ملل متحد مبنی بر ضرورت به‌کارگیری واژه خلیج فارس در انتشار اخبار و اسناد، بر اجرای این ابلاغیه و استفاده نکردن از عناوین جعلی در کلیه اسناد و اخبار انجمن جهانی ورزشی نویسان تاکید شد.

در این نامه از رییس ایپس درخواست شد تا ضمن ابلاغ موضوع به همکاران و عوامل اجرایی دبیرخانه ایپس، نسبت به رعایت این نکته مهم در اخبار سایت و مجله انجمن جهانی ورزشی‌نویسان توجه لازم را داشته باشند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید