|
|
امروز: دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
کد خبر: ۳۳۷۴۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵

با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، عملیات احداث پل جاده‌ای آستارا - آستارا آغاز شد.

قاسم رستمی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در آیین آغاز بکار عملیات احداث این پل بین المللی در نقطه صفر مرزی آستارا بروی رودخانه مرزی آستاراچای، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پل جاده‌ای با هدف اتصال اتوبان باکو به رشت - قزوین به طول ۸۹ متر و عرض ۳۰.۶۰ متر به شکل مشترک توسط وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری های پیشرفته جمهوری آذربایجان و همچنین آژانس ایالتی راه های اتومبیل روی این کشور احداث می شود.

وی با بیان اینکه پل مذکور در مدت زمان ۱۸ ماه احداث خواهد شد، ادامه داد: این پل پس از پل های ترانزیتی تاریخی و پل ریلی، سومین پل مشترک دو کشور در شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب گیلان است.

به گزارش ایسنا، سفر وزیر راه و شهرداری به آستارا در آستانه سفر آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور کشورمان و هیأت‌دولت به استان گیلان صورت گرفت.

بر اساس برنامه تدوین شده، همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان گیلان، سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان دولت سیزدهم به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور به شهرستان آستارا سفر خواهند کرد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین