|
|
امروز: جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۰
کد خبر: ۳۶۱۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۹
قلعه‌نویی درباره تقابل تیمش مقابل روسیه گفت: این پنجمین روز حضورم در تیم ملی است و فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوب چند سال اخیر را ارائه دادیم. مربی باید چند کار را انجام دهد. در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف و جلوگیری از موقعیت‌سازی توسط تیم حریف خیلی عالی بودیم. هر آنچه را باید، انجام دادیم. این بازی بسیار من را امیدوار کرد و امیدوارم روزبه‌روز تا دی‌ماه تیم کامل‌تری شویم و از نظر نگرشی با تیم هماهنگ شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت، تیمش در شرایط عادلانه باید چهار پنج گل به روسیه می‌زد.

 امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک بر یک تیم‌های ملی فوتبال ایران مقابل روسیه در پاسخ به انتقاد خبرنگاری از حضور او روی نیمکت تیم ملی اظهار کرد: شما چرا بیش از ۱۰۰۰ هزار امتیاز من در چند سال گذشته را ندیدید؟ می‌توانید تا ۱۰۰۰ بشمارید؟ (با خنده!)

او اضافه کرد:‌ ابتدا بگویم که باید به مخالفان هم احترام بگذاریم. قرار نیست همه من را تایید کنند و بالاخره مخالف هستند و به آنها احترام می‌گذارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه گفت: تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن را خدمت همه ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم. انشالله زیر سایه خدا و اهل بیت سال خوبی برای ملت شریف ایران باشد، چون این ملت لیاقت بهترین‌ها را دارد.

وی ادامه داد: به مخالفان احترام می‌گذارم. قرار نیست همه من را تایید کنند. به مخالفان هم احترام می‌گذارم و آنها هم می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند. 5 روز است که مسئولیت این را برعهده گرفته‌ام و فکر می‌کنم یکی از بازی‌های خوب چند سال اخیر را ارائه کردیم. وظیفه مربی است که دو شاخصه مهم را انجام دهد؛ اولی ایجاد موقعیت روی دروازه حریف و دوم هم فرصت ندادن به حریف. فکر می‌کنم در این بحث ما خیلی عالی بودیم. در گردش توپ و کرنر و شوت و ... شرایط خوبی داشتیم و با کمترین موقعیت هم یک گل دریافت کردیم.

قلعه‌نویی گفت: این بازی من را خیلی امیدوار کرد و انشالله تا دی ماه تیم کامل‌تری خواهیم شد. باید از بازیکنان هم تشکر کنم که خیلی خوب ظاهر شدند و با قلب خود بازی کردند. آنها دونده و جنگنده بودند. فکر می‌کنم عدالت این بود که این بازی با نتیجه 4 بر یک یا 5 بر یک به سود ما تمام می‌شد، اما مهم نیست. همین که در این چند روز توانستیم نگرش برتر باشیم مهم است. در کل بازی خوبی را شاهد بودیم و برای اثبات این حرف چند دلیل دارم؛ یکی اینکه مردم اصلاً ننشستند و مدام تیم ملی را تشویق می‌کردند و بعد از بازی هم از بازیکنان تشکر کردند. حتماً یک سری مخالف هم در بین آنها بود که ما را تشویق کردند. از همه تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درخصوص غیبت سردار آزمون و حضورش در مسابقات والیبال، عنوان کرد: خواهش می‌کنم درمورد بازیکنانی که هستند صحبت کنید. آنهایی که بودند مانند یک سرباز وظایف خود را انجام دادند. خوشبختانه در تیم‌هایی که من بودم بازیکن‌سالاری داشتیم، اما بازیکن محوری نداشتیم. امروز هم دیدید که مغانلو و سپس اسدی خوب ظاهر شدند و از چیزی که تصور می‌کردم خیلی بهتر بودند. ما یک تیم بسیار خوب داریم، یعنی اگر این 11 بازیکن را کنار بگذاریم و با 11 بازیکن دیگر مقابل کنیا قرار بگیریم بازهم شاهد همین کیفیت خواهیم بود. هرکسی با قلبش کنار مردم و تیم ملی بود که سردار هم قطعاً بود. شاید برخی از همین بازیکنان در اردوی بعدی نباشند.

وی درمورد کادر فنی تیم ملی، تصریح کرد: کادر ما هنوز تکمیل نشده است. ما حتماً یک مربی با سابقه حضور در جام جهانی را به تیم خود اضافه خواهیم کرد. از همه باشگاه‌ها تشکر می‌کنم و قدردانی ویژه از باشگاه تراکتور دارم که مربی دروازه‌بان‌های خود را در اختیار ما قرار دادند. یک یا دو نفر دیگر به کادر ما اضافه خواهند شد؛ یک مشاور و دو نفر اجرایی هم به جمع ما خواهند پیوست تا بتوانیم لیگ را بیشتر و بهتر رصد کنیم.

قلعه‌نویی درمورد شرایط تیم روسیه، اظهار داشت: روسیه یکی از تیم‌های خوب است و فکر می‌کنم آنها هم مثل ما حدود 4 ماه در شرایط مسابقه نبودند. پرس‌هایی که ما انجام دادیم قدرت بازی‌سازی حریف را گرفت. تیم‌های من اغلب اینگونه بازی می‌کنند و این نگرش فوتبال من است. روسیه تیم خوبی بود، اما ما با پرس‌های خوب خود مخصوصاً در نیمه دوم عملاً بازی‌سازی آنها را از کار انداختیم. فرصت‌های زیادی هم داشتیم و باید با اختلاف 2-3 گل می‌بردیم. این تیم خیلی من را امیدوار کرد. خوشحالم که مردم هم از بازی لذت بردند. ما با ایده‌های خودمان فاصله داریم و باید خیلی بهتر شویم. از بزرگان تیم هم تشکر می‌کنم که واقعاً بزرگی کردند. برخلاف تبلیغاتی که دشمنان و مخالفان می‌کردند شرایط خوب پیش رفت. همه از نظم و آنالیز و ... راضی بودند. مخالفان هم برای ما عزیز هستند. مگر می‌شود انتقاد وجود نداشته باشد؟ انتقاد باید بدون حب و بغض باشد. این موضوع نه به مملکت کمک می‌کند و نه به فوتبال؛ بهتر است این مسائل را کنار بگذاریم و به فکر مردم و ایران عزیز باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درمورد تغییرات در کادر فنی تیم ملی، گفت: باید از باشگاه گل‌گهر سیرجان تشکر کنم. به الهویی هم تبریک می‌گویم که سرمربی این تیم شد. ما تا خرداد ماه برنامه‌ای نداریم و در این مدت باید لیگ و لژیونرها را زیر نظر داشته باشیم. پس از آن الهویی به ما اضافه خواهد شد. یک همکار خوب خارجی و چند نفر دیگر هم به ما اضافه خواهند شد تا لیگ را به خوبی رصد کنیم. برنامه داریم تا چند مشاور هم به تیم اضافه کنیم. از تاج هم تشکر می‌کنم که با صحبت‌هایش به بازیکنان انگیزه داد. امیدوارم همه دست به دست هم بدهیم تا مردم را حداقل در بخشی خوشحال کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید