|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
کد خبر: ۲۷۸۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
در بیانیه الشباب آمده است: نخست وزیر سومالی به طرز معجزه آسایی از ترور نجات یافت و توسط یک هواپیمای متعلق به سازمان ملل منتقل شد.
 نخست‌وزیر سومالی از دو ترور نافرجام که گروه الشباب مسؤولیتش را برعهده گرفت، جان سالم به در برد.

 مصطفی عبد الرحمان، رئیس پلیس ایالت "شبیلی سفلی" در جنوب غربی سومالی در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، در حالی که حسن علی خیری، نخست وزیر این کشور در شهر ساحلی "مرکة" در جمع گروه زیادی از مردم سخنرانی می‌کرد، یک نارنجک منفجر شد و بر اثر آن یک غیرنظامی کشته و شمار دیگری نیز زخمی شدند.

وی افزود: دو غیرنظامی دیگر که یکی از آنها زن بود نیز در حمله خمپاره‌ای کشته شدند.

طبق گفته رئیس پلیس شبیلی سفلی، حمله دوم تنها چند دقیقه پس از انفجار نخست و در محل حضور نخست وزیر روی داد.

وی ادامه داد: حسن علی خیری و هیئت همراه وی از این دو حمله جان سالم به در بردند و راهی موگادیشو، پایتخت این کشور شدند.

جنبش الشباب با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت این حملات را بر عهده گرفت.

در بیانیه الشباب آمده است: نخست وزیر سومالی به طرز معجزه آسایی از ترور نجات یافت و توسط یک هواپیمای متعلق به سازمان ملل منتقل شد.

از سوی دیگر، یک منبع محلی در ایالت شبیلی وسطی به آناتولی گفت که در پی انفجار یک مین کنار جاده‌ای پنج تن نیز در این ایالت کشته شدند.

طبق گفته این منبع، در این حمله نیز خودروی چند مقام محلی هدف قرار گرفته بود.

وی تصریح کرد: خودروی مذکور که از موگادیشو راهی شهر جوهر شده بود، منفجر شد و جنبش الشباب مسؤولیت این حمله را هم برعهده گرفت.

گروه تروریستی الشباب از سال ۲۰۰۷ تلاش دارد حکومت مرکزی سومالی را سرنگون کند. این گروه در گذشته بخش‌هایی از مرکز و جنوب این کشور را در کنترل خود داشت اما در سال ۲۰۱۱ توسط ارتش سومالی و نیروهای نظامی اتحادیه آفریقا از موگادیشو بیرون رانده شد؛ با این حال، این گروه تروریستی هنوز کنترل بخش‌های گسترده‌ای از مناطق روستایی سومالی را در دست دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین