کد خبر: ۲۷۵۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
ارتش روسیه از استقرار اسکادرانی از پهپادهای تجسسی خود در یکی از شهرهای شبه جزیره کریمه خبر داد.
 ارتش روسیه اسکادرانی از پهپادهای تجسسی خود را در شهر «سواستوپول» در  شبه جزیره کریمه مستقر کرده است.

به گزارش فارس، وبگاه «دیفنس ورلد» به نقل از روزنامه روسی زبان «ایزوستیا» نوشت که نوع پهپادهای استقرار یافته در شهر بندری سواستوپول، «فورپست» و متعلق به ناوگان هوایی دریای سیاه روسیه است.

 شبه جزیره کریمه خط جدایی میان حامیان اتحادیه اروپا و روسیه ‌است و حدود 60 درصد از جمعیت بیش از 2 میلیون نفری این شبه جزیره، روس تبارند. این شبه جزیره در سال 2014 و پس از سقوط دولت مرکزی اوکراین توسط گروه‌های مورد حمایت غرب و قدرت گرفتن روس‌گرایان در شرق اوکراین، در جریان یک همه پرسی از اوکراین جدا شد و بار دیگر به روسیه پیوست.

چندی قبل نخست وزیر روسیه ضمن تاکید بر جدایی ناپذیر بودن کریمه از کشورش، تحریم‌های اقتصادی و تهدید نظامی غرب علیه مسکو را بی‌فایده خوانده بود. نخست وزیر روسیه در پنجمین سالگرد الحاق کریمه به کشورش گفت که این منطقه تا ابد بخشی از خاک این کشور باقی خواهد ماند.

«دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه در این زمینه اظهار داشت : «پنج سال پیش، برای الحاق کریمه به روسیه و ایجاد موجودیتی جدید در روسیه معاهده‌ای بین طرفین امضا شد. ساکنان این شبه جزیره با برگزاری همه‌پرسی تصمیم مهمی گرفتند تا به بخشی از روسیه مبدل شوند، در نتیجه انتخاب بسیار مهمی صورت گرفت.»

به نوشته دیفنس ولد، وزارت دفاع روسیه پهپادهای فور پست را بر اساس تجربیات جنگی در سوریه ارتقا داده و این پهپادها با انجام پروازهای تجسسی، اطلاعات مورد نیاز برای سامانه‌های موشک انداز مستقر در کشتی‌های جنگی فراهم می‌کنند.

 این پهپاد 500 کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند 100 کیلو بار را حمل کرده و 99 کیلوگرم سوخت به همراه داشته باشد. این پهپاد می‌تواند تا 200 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد و حدود 250 کیلومتر برد دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین