کد خبر: ۲۷۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
معاون بنیاد مسکن گفت: تاکنون ۸۵۰۰ واحد مسکونی اعلام خسارت کردند که ۵۰۰۰ از این واحد ها کارشناسی شده و از ۵۰۰۰ واحد ارزیابی شده است.
 معاون بنیاد مسکن گفت: تاکنون ۸۵۰۰ واحد مسکونی اعلام خسارت کردند که ۵۰۰۰ از این واحد ها کارشناسی شده و از ۵۰۰۰ واحد ارزیابی شده است.

به گزارش تسنیم، عزیز الله مهدیان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: بیش از 13 هزار واحد مسکونی بافت فرسوده در مسجدسلیمان وجود دارد که آسیب پذیر هستند و عمده این ساختمان‌ها با سنگ و گچ ساخته شده است و قدمت بالایی دارند و اگر زلزله‌ای باشدت پایین تری رخ دهد اکثر این سازه ها تخریب می‌شوند.

وی افزود: زلزله اخیر فرصتی خوبی برای احیای بافت فرسوده است، اکثر ساختمان‌های آسیب دیده به دلیل نبود زمین مرغوب روی تپه‌ها ساخته شدند که حتی راهی برای گرفتن آمار از میزان تخریب این منازل و عبور ماشین آلات برای رساندن مصالح به آن‌ها وجود ندارد بنابراین باید جابجا شوند که در دو نقطه از شهر زمین خوبی برای ساخت وساز داریم.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: تاکنون 8500 واحد مسکونی اعلام خسارت کردند که 5000 از این واحد ها کارشناسی شده و از 5000 واحد ارزیابی شده 900 واحد به صورت کامل تخریب شده و قابل مرمت و بازسازی نیستند‌.

وی افزود: 3500 واحد نیز باید تعمیر شود و به باقی منازل خسارتی وارد نشده است. برآورد ارزیابی ما در ادامه این است که 1500 واحد احداثی و 6000 هزار واحد تعمیری داشته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین