|
|
امروز: پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
کد خبر: ۲۷۰۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
به گفته سردار رحیمی، طبیعتاً ورود این محموله ها به صنایع ایران به ویژه پوشاک ضرباتی را وارد میکند که ما این محموله را کشف کردیم و از این موضوع جلوگیری شد.
 رییس پلیس پایتخت از کشف و انهدام محموله قاچاق بزرگ پارچه و پوشاک به ارزش ۵٠ میلیارد تومان خبر داد که در پوشش «سبوس» توسط 20 کامیون و تریلر وارد تهران شده بود.

به گزارش ایسنا،  سردار حسین رحیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: در اقدام اطلاعاتی و عملیات ویژه همکارانم در پلیس امنیت اقتصادی، یک محموله بزرگ از کالاهای قاچاق از استان های جنوبی با بارنامه های جعلی  و تقلبی با پوشش سبوس با ۱۸ کامیون و ۲ تریلر به تهران وارد شده بود کشف و منهدم شد.

وی افزود: محموله شامل از جمله پوشاک، البسه ورزشی، پارچه و.. است که به صورت تقریبی ارزشی بالغ بر ۵٠ میلیارد تومانی دارد .

به گفته سردار رحیمی، طبیعتاً ورود این محموله ها به صنایع ایران به ویژه پوشاک ضرباتی را وارد میکند که ما این محموله را کشف کردیم و از این موضوع جلوگیری شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه همه این کالاها  ساخت کشور چین هستند و بیشتر از مسیر های غیر معمول وارد کشور شده بود، گفت: تا به حال چهار نفر از اعضای این باند دستگیر شدند و فعالیت های تحقیقاتی نیز در این زمینه ادامه دارد. درباره وضعیت رانندگان این خودروها نیز قاضی باید تصمیم‌گیری های لازم را انجام دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مقصد بسیاری از کالاهای قاچاق تهران است گفت: با این کشف جدید تا به امروز بالغ بر 150  میلیارد تومان کالای قاچاق کشف کردیم که ٢۴ درصد نسبت به مدت یکسان در سال گذشته افزایش کشف داشتیم.

سردار رحیمی با اشاره به تشکیل پلیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: پلیس امنیت اقتصادی طی روز های آینده به طور رسمی شروع به کار می‌کند و سعی ما در این است که با جدیت فعالیت های مرتبط با زمینه های اقتصادی را دنبال کنیم. این پلیس به تصویب ستاد فرماندهی کل قوا رسیده است و تشکیلات آن آماده است که در تمام زمینه های اقتصادی و جرایم اقتصادی فعالیت کند که امیدواریم طی هفته های آینده این فعالیت محقق شود. پلیس در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توانمندی خاصی را پیدا کرده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین