کد خبر: ۲۷۰۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰
نخست وزیر انگلیس به استعفای سفیر این کشور در ایالات متحده واکنش نشان داد.
 نخست وزیر انگلیس به استعفای سفیر این کشور در ایالات متحده واکنش نشان داد.

به گزارش رویترز، ترزا می نخست وزیر انگلیس در واکنش به استعفای کیم داروش سفیر بریتانیا در آمریکا، گفت: از این مساله متاسف هستم که سفیر بریتانیا در ایالات متحده احساس کرده است که باید از این سمت استعفا کند.

وی در ادامه افزود: مقام های رسمی باید قادر باشند تا مشورت کامل و رک و صریح بدهند.

نخست وزیر انگلیس در پارلمان اظهار داشت: امروز صبح با آقای کیم داروش صحبت کردم. به او گفتم که این مساله مایه تاسف بزرگی است که احساس کرده است باید از این سمت کناره گیری کند.

پس از افشای پیام‌های محرمانه کیم داروش سفیر انگلیس در آمریکا مبنی بر انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و دولت وی، ترامپ هرگونه تماس با وی را قطع کرده بود.

پیام‌های محرمانه درز پیدا کرده که توسط روزنامه دیلی میل منتشر شده، نشان می‌دهد که کیم داروش با ارسال پیام‌های محرمانه‌ای، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولتش را بی منطق ارزیابی کرده و سیاست‌های وی در قبال ایران را پر از هرج و مرج توصیف کرده است.

او در این پیام‌ها دونالد ترامپ را فردی بی منطق، متزلزل و بی کفایت دانسته است. دونالد ترامپ نیز با انتشار دو پیام در توئیتر خطاب به کیم داروش نوشت: سفیر گیجی که انگلیس به آمریکا تحمیل کرده، کسی نیست که ما از بودن وی خوشحال باشیم، او آدم خیلی احمق و نادانی است.

داروش در نامه‌ای که به وزارت خارجه انگلیس داده است به توهین‌های دونالد ترامپ اشاره کرده و گفته است که با این شرایط غیرممکن است که بتوانم به انجام وظایم ادامه دهم.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین