|
|
امروز: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
کد خبر: ۲۶۷۵۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
وزیر خارجه سوریه گفت: اگر ترکیه نیروهای خود را از سوریه خارج نکند یک نیروی اشغالگر محسوب شده و فرقی بین آن و اسرائیل نیست.
 وزیر خارجه سوریه گفت: اگر ترکیه نیروهای خود را از سوریه خارج نکند یک نیروی اشغالگر محسوب شده و فرقی بین آن و اسرائیل نیست.

به گزارش تسنیم، ولید المعلم وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت که چین به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت به دنبال ایفای نقشی سازنده برای تحقق صلح و ثبات در منطقه است.

وی افزود: در سفر اخیرم به چین تصمیم مقامات چینی برای تقویت روابط اقتصادی با سوریه را لمس کردم.

المعلم در ادامه گفت: مقامات چین به صراحت گفتند که قصد دارند با تحریم‌های آمریکا مقابله کنند و آنها تلاش می کنند به توافقی با آمریکا دست یابند که منافع دو طرف در نزدیک ترین زمان ممکن محقق شود.

وزیر خارجه سوریه اظهار داشت: امیدواریم که سوریه با موقعیت سیاسی و جغرافیایی خود عامل ثبات برای کل منطقه باشد.

المعلم گفت: برخی از کشورهایی که علیه ما توطئه می کردند پیشمان شده اند اما برخی همچنان به توطئه های خود ادامه می‌دهند.

وزیر خارجه سوریه افزود: سوریه، چین، ایران، روسیه و هند در وضعیت ژئوپلتیکی بهتری نسبت به قبل قرار دارند.

وی اظهار داشت: ادلب یکی از استان های سوریه است و آزادسازی سرزمین حق مشروع ما است.

المعلم گفت: ما به دنبال درگیری نظامی با ترکیه نیستیم اما مبارزه ما با گروه‌های تروریستی ادامه خواهد یافت. ترکیه باید کارهای زیادی انجام دهد که خروج نیروهایش از سوریه از جمله این اقدامات است.

وی افزود: اگر ترکیه نیروهای خود را از سوریه خارج نکند یک نیروی اشغالگر محسوب شده و فرقی بین آن و اسرائیل نیست.

المعلم اظهار داشت: ترکیه باید از آموزش و تسلیح گروه‌های تروریستی دست بردارد و اینگونه اقدامات می تواند به عادی سازی روابط دمشق و آنکارا منجر شود.

وزیر خارجه سوریه در ادامه تصریح کرد: روند سیاسی ادامه دارد و اختلاف ما بر سر برخی از اسامی و اقدامات به معنای توقف روند سیاسی نیست.

وی گفت: ما به دوستان در چین گفتیم که امکانات نظامی و سیاسی و فرهنگی برای شکست گروه تروریستی الحزب الترکستانی را برای ما فراهم کند.

المعلم اظهار داشت: ما هرگونه تسهیلات را برای بازگشت آوارگان فراهم می کنیم و هرگونه اتهام علیه ما بی اساس است.

وزیر خارجه سوریه گفت که عادی سازی روابط کشورش با بحرین و امارات در حد بازگشایی سفارت این دو کشور در دمشق متوقف شده و توسعه نیافته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین