|
|
امروز: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
کد خبر: ۲۶۷۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
بعد از اینکه اخطاریه‌های بهداشتی را به این واحد‌ها داده و پس از پایان مهلت داده شده به این واحد‌ها، واحد‌هایی که اقدامات نکردند را معرفی کرده‌ایم تا اقدامات قانونی لازم صورت گیرد که اکنون پرونده این واحد‌ها، مراحل قانونی‌اش را در دادگاه طی کرده است.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان گفت: توتون، سیگار ارگانیک و برگ خاص غیرواقعی است.

محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با غیرواقعی بودن سیگار ارگانیک و برگ خاص، اظهار کرد: هیچ عنوانی با نام سیگار ارگانیک و برگ خاص صحت ندارد و تبلیغاتی که در این زمینه انجام می‌شود، غیرواقعی است که منجر به فریب افکار عمومی می‌شود.

وی در رابطه با تبلیغ برخی از واحدهای صنفی فعال در حوزه دخانیات، افزود: تبلیغات غیرواقعی برخی از واحدهای صنفی فعال در حوزه دخانیات غیرواقعی و غیربهداشتی است که منجر به فریب افکار عمومی می‌شود که باید از این واحدها تعهد گرفته شود و باید از تابلو‌ها، موارد ظاهری و عناوین مشخص مانند محل فروش مواد دخانی در مغازه‌های فروش دخانیات استفاده شود تا منجر به فریب افکار عمومی نشود.

صائینی در رابطه با اقدامات قانونی صورت گرفته در رابطه با غیرواقعی بودن سیگار ارگانیک و برگ خاص، تصریح کرد: بعد از اینکه اخطاریه‌های بهداشتی را به این واحد‌ها داده و پس از پایان مهلت داده شده به این واحد‌ها، واحد‌هایی که اقدامات نکردند را معرفی کرده‌ایم تا اقدامات قانونی لازم صورت گیرد که اکنون پرونده این واحد‌ها، مراحل قانونی‌اش را در دادگاه طی کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی در رابطه با زمان‌بر بودن روند قانونی این پرونده، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین موضوع در رابطه با سیگار ارگانیک و برگ خاص، مجوزی است که به آن داده شده است و اصناف نیز باید اقدامات قانونی را دراین خصوص پیگیری کند و بازرسی‌های لازم را انجام دهد تا روند پیگیری این مسئله سریع‌تر پیش رود.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین