|
|
امروز: دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
کد خبر: ۲۶۷۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
در خصوص رخداد نجومی امشب، گفت: در ساعت ۲۲و ۳۰ دقیقه امروز سه‌شنبه، ۲۸ خرداد سیاره تیزپای "تیر" بسیار نزدیک به سیاره سرخ "بهرام" خواهد رسید.
در شامگاه امشب ۲۸ خرداد پدیده همنشینی میان دو سیاره تیر و بهرام رخ می‌دهد و در آن سیاره تیر در کمترین فاصله خود با سیاره بهرام خواهد رسید.

مهندس مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص رخداد نجومی امشب، گفت: در ساعت ۲۲و ۳۰ دقیقه امروز سه‌شنبه، ۲۸ خرداد سیاره تیزپای "تیر" بسیار نزدیک به سیاره سرخ "بهرام" خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در این رخداد نجومی سیاره تیر تنها ۰.۲ درجه با سیاره بهرام جدایی زاویه‌ای دارد.

عتیقی یادآور شد: همشینی دیدنی این سیارات در غروب امروز در صورت فلکی "دو پیکر" تا ساعت ۲۲ که زمان غروب این اجرام است، قابل مشاهده خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سیاره بهرام یا مریخ، چهارمین سیاره در منظومه شمسی است که در مداری طولانی‌تر و با سرعتی کمتر از زمین به دور خورشید می‌چرخد. هر یک بار گردش این سیاره به دور خورشید معادل ۶۸۷ شبانه‌روز زمین به درازا می‌کشد و طول شب و روز نیز از کره زمین کمی طولانی‌تر است.

در ژوئن ۲۰۰۸، داده‌های به دست آمده به دست کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک مریخ دارای اندکی ویژگی بازی (قلیایی) و همچنین دربرگیرنده موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر که وجود همه آن‌ها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است، می‌باشد. پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال مریخ را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک مریخ برای رشد گیاهانی چون مارچوبه مناسب است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین