|
|
امروز: دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
کد خبر: ۲۶۷۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۰
حتماً شما دوستان در جریان این مورد قرار گرفته‌اید که فیسبوک نیز قصد دارد هفته بعد به صورت رسمی از ارز رمز‌گذاری شده خود رونمایی کند. حالا خبرهای رسیده حاکی از حمایت گسترده موسسات مالی و اعتباری مانند ویزا و مستر کارت از آن دارند.
 حتماً شما دوستان در جریان این مورد قرار گرفته‌اید که فیسبوک نیز قصد دارد هفته بعد به صورت رسمی از ارز رمز‌گذاری شده خود رونمایی کند. حالا خبرهای رسیده حاکی از حمایت گسترده موسسات مالی و اعتباری مانند ویزا و مستر کارت از آن دارند.

این ارز مجازی که گویا نام Libra نیز برای آن انتخاب شده هنوز در حال طی مراحل توسعه و رفع عیوب است احتمالی است. در این زمینه خبرهای جدید نشان می‌دهد که فیسبوک به شدت علاقمند است که پشتیبانی این ارز از سوی موسسات بزرگ اعتباری دنیا باشد تا بتوان میزان اعتبار آن را نیز به صورت بسیار گسترده‌ای افزایش داد.

گزارش وال استریت ژورنال در این زمینه می‌گوید که برای نیل به این هدف، فیسبوک مذاکرات خود را با شرکت‌های معتبری مانند ویزا و مستر کارت شروع کرده بتواند حمایت آنها را ارز مجازی خود کسب کند.

البته این در حالی است که طبق اعلام قبلی تا به حال شرکت‌ها و سرویس‌های بسیار معتبری مانند Uber، PayPal، Stripe و Booking.com پشتیبانی خود را از ارز مجازی فیسبوک شروع کرده‌اند و با این اوصاف توسعه هر چه بیشتر این ارز و میزان اعتبار آن را از سوی ویزا و مستر کارت شاهد خواهیم بود.

اما اگر بخواهیم به مسائل مالی بپردازیم گویا داستان به این منوال است که هر یک از این دو شرکت ویزا و مسترکارت متعهد شده‌اند که تا مبلغ 10 میلیون دلار را روی این پروژه سرمایه گزاری کرده و به نحوی به صورت رسمی به عضویت بنیاد Libra درآیند. این کنسرسیوم در واقع نهاد مستقلی است که ظاهراً قصد دارد به صورت مجاز از هر دولتی، به فعالیت خود ادامه دهد.

در صورت پیاده شدن این طرح به صورت عملی، هر دو طرف می‌توانند از آن منتفع شوند. در یک سمت ماجرا جامعه میلیاردی کاربران فیسبوک قرار گرفته‌اند که مطمئناً با توسعه این ارز مجازی و قرار دادن آن در سرویس‌های این شرکت می‌توانند میزان تراکنش‌هایی که با انجام عملیات روی پلتفرم‌هایی مانند ویزا و مسترکارت را افزایش میدهد.

از سوی دیگر فیسبوک نیز با توجه به اینکه پشتیبانان با چنین درجه اعتباری دارد می‌تواند به راحتی نسبت به جلب اعتماد کاربران به ارز رمزگذاری شده خود اقدام نماید.

بنابر آخرین اطلاعات فیسبوک قصد دارد فردا، ارز رمزگذاری شده خود را به صورت رسمی معرفی کرده و سپس در سال 2020 آن را به صورت رسمی و در جریان یک رویداد کامل به کاربران معرفی کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین