|
|
امروز: پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸
کد خبر: ۲۶۷۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
رضایی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی‌های هدفمند گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا که مخل رونق تولید است در دستور کار مرزبانی قرار گرفته و در این خصوص هدف گذاری‌های لازم هم انجام شده است.
 فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزها گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا در دستور کار مرزبانی است.

 سردار قاسم رضایی در مراسم تکریم و معارفه جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: علیرغم نقشه‌های شوم دشمنان بحمدالله نیروی انتظامی با عملکرد مطلوب خود در شهرها، جاده‌ها و مرزها فتنه‌های آنان را خنثی کرده است که باید به این موضوع افتخار کنیم. نیروی انتظامی سازمانی بزرگ با دو مأموریت پلیسی، نظامی و دفاعی در مرزها است که نقش مهمی را در تأمین امنیت ملی، فراملی و دیپلماسی ایفا می‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به پیشرفت مرزبانی طی دهه‌های گذشته گفت: تمامی پیشرفت‌ها نشأت گرفته از اعتماد همه دستگاه دولتی در راستای پشتیبانی از مرزبانی است. اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی باعث اعتماد بیشتر دولت، مجلس و ستاد کل شده و به واسطه آن، حجت الاسلام حسن روحانی - رئیس جمهوری - نیز دستورهای ویژه‌ای برای جبران نیازمندی‌های مرزبانی صادر کرده است.

رضایی با اشاره به کاهش آسیب‌پذیری و آمادگی عملیاتی مرزبانان اظهارکرد: روابط دیپلماسی یکی از ابرازهای مهم مرزبانی است که علاوه بر تأمین امنیت مرزها، منجر به روابط حسنه بین ایران و کشورهای همسایه می‌شود.

وی ارتقای معیشت مرزبانان را در ارتقای توان رزمی مرزبانان مؤثر دانست و تاکید کرد: تأمین منازل سازمانی مرزبانان در مرزها به وضعیت معیشتی آن‌ها کمک می‌کند و این موضوع یک استثنا برای انجام هر چه بهتر وظایف دفاع از کشور تلقی می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های عالی و همتاپروری گفت: مرزبانی برای جهش نیازمند برگزاری این قبیل دوره هاست. فرماندهان و مدیران با گذراندن دوره‌های طرح‌ریزی، برآوردهای اطلاعاتی و عملیاتی بر مرزها اشراف پیدا می‌کنند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در مرزها اظهارکرد: آمارها نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در مرزها را داشته ایم و این امر نشان دهنده مأموریت حساس و مهم مرزبانی در نیروی انتظامی است.

رضایی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی‌های هدفمند گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا که مخل رونق تولید است در دستور کار مرزبانی قرار گرفته و در این خصوص هدف گذاری‌های لازم هم انجام شده است.

انجام اقدامات فرهنگی در مرزها ضروری است

به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در جلسه شورای عالی عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی ناجا که با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: مرزبانی نیروی انتظامی در حال طی کردن مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به شرایط سخت خدمتی و جغرافیایی مرزبانان در حراست از مرزهای کشور اظهارکرد: اقدامات بسیار مطلوبی در مرزها صورت گرفته است و همواره شاهد ایثارگری مرزبانان غیور ایران اسلامی هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اجرای راهبردها و رویکردهای مرزبانی در مرزها تصریح کرد: امسال در همه راهبردها، شعار مرزبانی « من یک انقلابی‌ام» جاری است تا به مرزبان در تراز انقلاب اسلامی که تأکید مقام معظم رهبری است، برسیم.

رضایی با اشاره به بازدید اعضای مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از مرزها اظهارکرد: گزارشی از کمبود امکانات، مشکلات و وضعیت مرزهای کشور توسط این اعضا به عرض رئیس جمهوری رسیده و او دستورات ویژه‌ای را برای رسیدگی به مشکلات مرزها صادر کرده است.

وی از سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی برای اعزام روحانی به مرزها تشکر کرد و گفت: اعزام روحانیان به این مناطق، باعث ایجاد روحیه معنوی در مرزبانان می‌شود.

براساس اعلام سایت پلیس، رضایی اقدامات فرهنگی در مرز را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: اجرایی کردن برنامه‌های فرهنگی در مرز مستلزم ایجاد کمیته‌های فرهنگی است که باید این مهم در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا ادیانی - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا- نیز اظهارکرد: مرزبان در تراز انقلاب اسلامی جز برای کسب رضای خدا عمل نمی‌کند. مرزبانی با حضور فرمانده و نیروهای متدین در مرکز پیکره پلیس در تراز انقلاب اسلامی است که باید با تلاش ویژه این مهم را بیش از پیش تقویت کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با اشاره به شرایط سخت خدمتی مرزبانان تصریح کرد: مرزبانان در شرایط سخت خدمتی، با شجاعت و اقتدار آماده دفاع از مرزهای کشور و در واقع مجاهدان فی سبیل الله هستند.

ادیانی تأکید کرد: صیانت از مرزبانان به لحاظ معنوی و مادی باید در دستور کار قرار گیرد چرا که نگهداشت از کارکنان امری ضروریست و باید تلاش‌ها در این زمینه مضاعف شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: دعای امام سجاد (ع) همواره پشت و پناه مرزبانان است و این موضوع یک پشتوانه معنوی برای آنهاست.

ادیانی با تاکید بر اینکه در انتصاب فرماندهان، جوان گرایی و شایسته‌گزینی باید اعمال شود چرا که مورد مطالبه و تأکید ویژه مقام معظم رهبری است، گفت: نیروی انتظامی یک واحد منظم نظامی است که در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم بر می‌دارد و همواره رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری را نصب العین اقدامات اجرایی و عملیاتی خود قرار می‌دهد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین