کد خبر: ۲۶۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
ارتش مالی از عملیات مشترک با نظامیان فرانسه علیه گروهی از «عناصر افراط‌گرا» در مرزهای این کشور با «نیجر» خبر داد.
 ارتش مالی از عملیات مشترک با نظامیان فرانسه علیه گروهی از «عناصر افراط‌گرا» در مرزهای این کشور با «نیجر» خبر داد.

به گزارش فارس، سخنگوی ارتش مالی از عملیات موفق ارتش این کشور همراه با نظامیان فرانسه علیه نیروهای افراط‌گرا و کشته شدن ۲۰ تن از آن‌ها خبر داد.

خبرگزاری «رویترز» بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران گزارش داد که این عملیات مشترک در منطقه «آکابار» نزدیک مرز با نیجر انجام گرفته است.

مالی، از کشورهای واقع در غرب آفریقا و به شدت درگیر تنش‌ها و درگیری‌های داخلی از سال 2012 به این سو است و چندین گروه افراط‌گرا در بخش‌های مختلف این کشور سرگرم عملیات هستند. این گروه‌ها حضور قابل توجهی نیز در «بورکینافاسو» و بخش‌هایی از «نیجر» دارند.

از زمان قدرت گرفتن  یک گروه افراط‌گرا در مرکز مالی در سال ۲۰۱۵، درگیری‌های قومی در این کشور افزایش پیدا کرده، به طوری‌که منابع خبری به تازگی اعلام کردند در پی تیراندازی افراد مسلح ناشناس به اهالی یک روستا در مرکز مالی، دست‌کم صد تن کشته شدند.

این در حالی است که ارتش فرانسه از سال ۲۰۱۳ به بهانه بیرون راندن گروه‌های تندروی مسلح از شمال مالی در این کشور مستقر شده است.

به نوشته رویترز، در حالی‌که ۴۵۰۰ نظامی فرانسوی در منطقه برای مهار ناآرامی‌ها حضور دارند، اما وضعیت وخیم‌تر شده و اهالی مالی نیز به شدت نسبت به عملکرد دولت این کشور در خاتمه دادن به حملات عناصر افراط‌گرا و تروریست‌های مرتبط با القاعد و داعش ناامید شده‌اند.

داعش  نیز به تازگی در گزارشی از فعالیت خود در سه کشور مالی، نیجر و بورکینافاسو به نام «میدان وسیع جهاد» یاد و ادعا کرده که بیش از 30 نظامی فرانسوی و آمریکایی را در آنجا کشته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین