|
|
امروز: شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
کد خبر: ۲۶۴۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۰
پلیس ترکیه از عملیات موفق در دو استان این کشور و دستگیری 14 نفر به ظن ارتباط با «داعش» خبر داد.
 پلیس ترکیه از عملیات موفق در دو استان این کشور و دستگیری 14 نفر به ظن ارتباط با «داعش» خبر داد.

به گزارش فارس، پلیس ترکیه سه‌شنبه از دستگیری 14 مظنون به ارتباط با داعش در عملیات جداگانه در دو استان این کشور خبر داد.

 به نوشته شماره سه‌شنبه روزنامه «ینی شفق» این عملیات از سوی پلیس ترکیه در استان‌های «قیصریه» در مرکز و استان «قوجاایلی» در شمال غربی این کشور صورت گرفت.

 به گفته پلیس ضد تروریست قیصریه، در این شهر 10 مظنون مرتبط با داعش از جمله 6 سوری و4  عراقی دستگیر شدند. در استان قوجاایلی نیز طی عملیاتی که صبح سه‌شنبه صورت گرفت چهار فرد مظنون به همکاری با داعش دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی ترکیه مدت‌هاست که در حال مبارزه با تروریست‌های داعش در این کشورند. داعش تاکنون چندین عملیات تروریستی در  ترکیه انجام داده و در سه سال گذشته ده‌ها شهروند ترکیه‌ای در «استانبول» و «آنکارا» و نیز شهرهای جنوب شرقی این کشور کشته شدند.

 به گفته مقام‌های ترکیه‌ای، تاکنون 2 هزار نفر در این کشور به جرم همکاری با داعش دستگیر و 7 هزار نفر دیگر نیز از این کشور اخراج شده و برای  70 هزار نفر نیز به دلیل ظن همکاری به داعش، روادید ورود به ترکیه صادر نشده است. ترکیه تاکنون دست‌کم 10 حمله تروریستی داعش را خنثی کرده است.

ترکیه در سال‌های 2015 و 2016 با حمله‌های تروریستی که آن‌ها را  به عناصر داعش و شبه نظامیان کُرد منتسب کرد، مواجه شد. این سلسله حملات در ترکیه به کشته شدن 300 تن منجر گردید. در حمله سال 2017 به مناسبت آغاز سال نوی میلادی به کلوب شبانه‌ای در استانبول نیز که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت نیز  39 تن که بیشتر آن‌ها خارجی بودند، کشته شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین