کد خبر: ۲۶۳۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از این منبع نظامی سوری گزارش داد، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه یک فروند پهپاد دشمن را بعد از نقض حریم هوایی سوریه در دورترین نقطه جنوب غرب دمشق ساقط کردند.
 سامانه‌های پادافند هوایی سوریه با اهدافی متخاصم که از سمت القنیطره آمده بودند، مقابله کردند، در حالیکه یک منبع امنیتی سوری گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی را که حریم هوایی سوریه را نقض کرده بود، ساقط کردند.

 خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از این منبع نظامی سوری گزارش داد، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه یک فروند پهپاد دشمن را بعد از نقض حریم هوایی سوریه در دورترین نقطه جنوب غرب دمشق ساقط کردند.

یک منبع افزود: صداهایی که در اطراف دمشق شنیده شد ناشی از شلیک چهار فروند موشک زمین به هوا از آتشبارهای مستقر در مناطق ریف دمشق بود.

براساس تاکید این منبع، این چهار موشک با دقت به اهداف خود اصابت کرده و اهداف متخاصم را در حومه جنوب غربی دمشق در نزدیکی مثلث سوری - لبنانی با مرزهای جولان اشغالی ساقط کردند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از ساکنان محلی از شنیده شدن صدای انفجار در دمشق خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم اعلام کرد،‌ سامانه‌های دفاع هوایی سوریه "اجسامی نورانی" را که منبعش اسرائیل بود هدف گرفتند و تعدادی از آنها را ساقط کردند.

سانا به نقل از یک منبع نظامی گفت، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه اهدافی متخاصم را که از سمت قنیطره آمده بودند، ساقط کردند.

سوریه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در آخرین ساعات شامگاه جمعه به اهدافی در خاک این کشور حمله کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی و مقامات این رژیم به این گزارش خبرگزاری رسمی سوریه واکنش نشان نداده‌اند اما رسانه‌های اسرائیلی بلافاصله با استناد به سانا و نیز منابع خبری اپوزیسیون سوریه گزارش این حمله را بازتاب دادند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک پیشتر گزارش داده بود، رژیم صهیونیستی به پنج هدف در سوریه حمله کرد.

شب گذشته قبل از حمله رژیم صهیونیستی به دمشق آتش‌سوزی گسترده‌ای در یکی از پایگاه‌های ارتش این رژیم واقع در تل‌آویو رخ داده بود.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت، این حادثه در پایگاه "تل هشومیر" رخ داد و آتش‌سوزی در یکی از انبارهای دارویی این پایگاه به وقوع پیوست.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین