کد خبر: ۲۶۳۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
این اقدام به هیچ عنوان مذاکره نیست بلکه تلاش نروژ به عنوان میانجی است که ماه‌ها در جریان بوده است. گوایدو خاطرنشان کرد، این دومین بار است که نروژ طرف‌های ونزوئلا را برای نشستن پای میز مذاکره به اسلو دعوت کرده است.
 خوان گوایدو اظهار کرد، ارتباطاتی که میان نمایندگان او و مقامات دولت ونزوئلا در اسلو در جریان است، مذاکره نیست بلکه تلاشی برای نشستن پای میز مذاکره است.

 یک مقام مطلع به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، یک هیئت رسمی دولت ونزوئلا در اقدامی برای یافتن راه‌های ممکن برای مصالحه با اپوزیسیون این کشور به نروژ سفر کرده است. به دنبال این اظهارات، خورخه والرو، سفیر ونزوئلا در دفتر سازمان ملل در ژنو اظهار کرد، مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا در اسلو در جریان است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به خبرنگاران گفت: این اقدام به هیچ عنوان مذاکره نیست بلکه تلاش نروژ به عنوان میانجی است که ماه‌ها در جریان بوده است.
گوایدو خاطرنشان کرد، این دومین بار است که نروژ طرف‌های ونزوئلا را برای نشستن پای میز مذاکره به اسلو دعوت کرده است.

وی افزود: تفاوتی میان این دیدار در نروژ و دیگر نشست‌ها نیست. این اقدام در راستای قصد این کشور برای اقدام به عنوان میانجی در حل بحران ونزوئلا است که مانند قصد گروه بین‌المللی تماس، گروه لیما، کانادا و دیگر طرف‌ها است. این اقدام یک ابتکار عمل دیگر از سوی کشوری است که به دنبال همکاری در حل مساله ونزوئلا است.

نروژ از جمله کشورهای اتحادیه اروپا است که ریاست جمهوری خودخوانده خوان گوایدو را به رسمیت نشناخته است.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین