کد خبر: ۲۶۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
گروه خونی AB با طبع صفرا در طب سنتی مطابقت دارد و معادل عنصر آتش می‌باشد. شناخت آن‌ها کمی دشوار است، زیرا خصوصیات اخلاقی آن‌ها تلفیقی از سایر گروه‌های خونی است.
 گروه خونی AB با طبع صفرا در طب سنتی مطابقت دارد و معادل عنصر آتش می‌باشد. شناخت آن‌ها کمی دشوار است، زیرا خصوصیات اخلاقی آن‌ها تلفیقی از سایر گروه‌های خونی است.

به این گروه، گروه دریافت کننده عمومی هم می‌گویند، زیرا می‌تواند از هر ۳ گروه خونی خون دریافت کند، اما فقط می‌تواند به گروه خونی خود خون اهدا کند. بدن دارندگان گروه خونی AB با جهان مدرن بسیار سازگار است. از خواص این گروه همراه شدن خواص گروه خونی A و گروه خونی B با هم است. این گروه خونی شاید بیش از هزار سال نیست که پیدا شده است و فقط ۲ الی ۵ درصد از جمعیت کل جهان دارای این گروه خونی هستند.

گروه خونی AB با طبع صفرا در طب سنتی مطابقت دارد و معادل عنصر آتش می‌باشد. شناخت آن‌ها کمی دشوار است، زیرا خصوصیات اخلاقی آن‌ها تلفیقی از سایر گروه‌های خونی است.

بدن دارندگان گروه خونی AB با جهان مدرن بسیار سازگار است

به این گروه، گروه دریافت کننده عمومی هم می‌گویند، زیرا می‌تواند از هر ۳ گروه خونی خون دریافت کند، اما فقط می‌تواند به گروه خونی خود خون اهدا کند. بدن دارندگان گروه خونی AB با جهان مدرن بسیار سازگار است. از خواص این گروه همراه شدن خواص گروه خونی A و گروه خونی B با هم است.

از آنجایی که این گروه خونی جنبه‌هایی از گروه خونی A و گروه خونی B را دارد، دارای حساسیت‌های گروه خونی A و توانایی‌های سازمانی گروه خونی B هستند.

ورزش‌ها
تمرینات آرام بخش و حرکات نرمشی برایشان مفید است. از نظر فعالیت بدنی به این گروه توصیه می‌شود که ترکیبی از فعالیت‌های آرام مثل یوگا و نیز جلساتی از تمرینات اندکی پرتحرک‌تر مثل ایروبیک یا پرش سبک را داشته باشند.

رژیم غذایی
افراد با گروه خونی AB می‌توانند ترکیبی از رژیم غذایی هر دو گروه خونی A و گروه خونی B را داشته باشند.

افراد این گروه کمترین تمایل را به مصرف گوشت دارند. این افراد باید بیشتر رژیم غذایی گیاهی داشته باشند و تنها در موارد نادر مقداری ماهی، گوشت (نه مرغ) و فرآورده‌های لبنی مصرف کنند. با غذاهای گیاهی، لبنیات و غذاهای دریایی به خوبی کنار می‌آیند.
خوردن زیاد گوشت برای این گروه مفید نیست و باید از آن پرهیز کنند. آن‌ها همیشه باید در رژیم غذایی خود سبزیجات را بگنجانند. بهترین خوردنی‌ها برای گروه خونی AB ماهی، سبزیجات، کربوهیدارت‌ها و غلات است، بدن آن‌ها بیشتر از هر چیز با گوشت سفید هماهنگ می‌شود.

خوردن گوشت سفید به همراه سبزی‌ها بهتر از گوشت قرمز است. خوردن نان ضرری ندارد به جز اینکه چاق کننده است.

در انتخاب‌های غذایی آن‌ها باید کشف کنند که چه زمانی آن‌ها شبیه گروه خونی A هستند و چه زمانی شبیه گروه خونی B. به عنوان مثال لبنیات ممکن است برای آن‌ها خیلی خوب و یا خیلی بد باشد.

بیماری‌ها
سیستم دفاعی بدن افراد این گروه تا حدی ضعیف بوده و در برابر میکروب‌ها و ویروس‌ها از خود مقاومت زیادی نشان نمی‌دهد. یعنی اگر برای میکروب‌ها و عوامل بیماری زا در بدن افراد گروه خونی O قفل‌ها و بندهای زیادی وجود دارد، در افراد گروه خونی AB در برابر ورود میکروب‌ها یک قفل هم یافت نمی‌شود.

دستگاه گوارش آن‌ها به نسبت ضعیف‌تر از دارندگان گروه خونی O است و به راحتی نمی‌توانند پروتئین‌های حیوانی را هضم کنند، زیرا مقدار اسید معده آن‌ها کاهش یافته و به قدر نیاز آنزیم ترشح نمی‌کنند. با این حال، میزان مصرف گوشت قرمز و موادغذایی مدرن مانند انواع فست فود در آن‌ها بالاست.

همانند گروه خونی A افراد با گروه خونی AB در واکنش به استرس ضعیفند. آن‌ها قوی تر، نیرومندتر و فعالتر از افراد با گروه خونی A هستند، ولی بایستی به سطوح استرسشان توجه داشته باشند تا ایمنی بدنشان به خطر نیفتد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین