کد خبر: ۲۵۵۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۰
وزیر خارجه آمریکا گفت که همه دیپلمات های آمریکایی باقیمانده در ونزوئلا از این کشور خارج شدند.
وزیر خارجه آمریکا گفت که همه دیپلمات های آمریکایی باقیمانده در ونزوئلا از این کشور خارج شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری بلومبرگ، مایک پمپئو گفت همه دیپلمات های کشورش از ونزوئلا خارج شده اند.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای وضعیت دیپلماتیک موجود میان واشنگتن و کاراکاس را «دشوار» توصیف و بر حمایت آمریکا از خوان گوایدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا و سرکرده مخالفان در این کشور تاکید دوباره کرد.

به نوشته بلومبرگ، عصر پنجشنبه به وقت ایران یک دیپلمات آمریکایی در حال خروج از سفارت این کشور در کاراکاس دیده شد و در حال حاضر پرچم آمریکا بر فراز ساختمان سفارت نیست.

پمپئو هفته گذشته در حالی از خروج دیپلمات هایش از ونزوئلا خبر داده که دولت نیکلاس مادور رئیس جمهوری این کشور دستور خروج دیپلمات های آمریکایی را صادر کرده بود.

به گزارش ایرنا، ونزوئلا پس از آنکه آمریکا گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور به رسمیت شناخت همه دیپلمات های خود را از واشنگتن فراخوانده و دستور خروج دیپلمات های آمریکایی از کاراکاس را صادر کرد.

اما پمپئو در اقدامی برخلاف موازین و قوانین بین المللی گفت که آمریکا از دستور را به رسمیت نمی شناسد چرا که از نظر واشنگتن گوایدو رئیس جمهوری ونزوئلا است.

گوایدو پس از مراسم تحلیف مادورو برای دومین دوره ریاست جمهوری، وی را غاصب خوانده و خود را رئیس دولت موقت در ونزوئلا اعلام کرد.

آمریکا و به تبعید از آن برخی کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین گوایدو را به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری مادورو از قدرت شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین