|
|
امروز: جمعه ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
کد خبر: ۲۵۱۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
در حال حاضر فرصت تاریخی برای قدرت‌های خواهان تغییر در کشور وجود دارد تا دست به تغییری گسترده‌تر از بهار عربی بزنند و به سمت مرحله جدیدی حرکت کنند که مهم‌ترین ویژگی آن شکل‌گیری نظام دموکرات است که شفافیت و حضور مردم و حاکمیت قانون را رقم می‌زند.
رهبر مخالف سودانی نسبت به این امر هشدار داد که تظاهرات برپا شده در این کشور از طریق یک کودتای داخلی ناکام بماند.

 به نقل از الیوم السابع، صادق المهدی، رئیس حزب مخالف الأمه السودان در بیانیه مطبوعاتی با اشاره به اینکه زمان مناسب برای تغییر در کشور فرا رسیده است، تلاش‌های نظام حاکم در این کشور برای ناکام‌گذاشتن تظاهرات کنونی را کم‌اهمیت خواند.

وی در ادامه تاکید کرد: چهار نکته می‌تواند اقدامات انقلابی در سودان را ناکام بگذارد که از جمله آن نبود رویکردی برای جایگزین مطلوب، نداشتن وحدت و یکپارچگی، مسالمت آمیز نبودن و همچنین مداخله‌های خارجی در انقلاب است.

المهدی در ادامه افزود: در حال حاضر فرصت تاریخی برای قدرت‌های خواهان تغییر در کشور وجود دارد تا دست به تغییری گسترده‌تر از بهار عربی بزنند و به سمت مرحله جدیدی حرکت کنند که مهم‌ترین ویژگی آن شکل‌گیری نظام دموکرات است که شفافیت و حضور مردم و حاکمیت قانون را رقم می‌زند.

وی عنوان داشت که انقلاب کنونی نتیجه انباشت تحرکاتی است که به یک جنبش انقلابی انجامید که شور جوانان را برانگیخته و تمامی بخش‌های سیاسی و مدنی جامعه را به تحرک واداشته است.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین