کد خبر: ۲۴۶۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
دفتر رسانه‌ای برهم صالح، رئیس جمهور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، صالح با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و مسئولان برجسته این کشور در دوحه دیدار کرد.
 امیر قطر امروز (پنجشنبه) از رئیس جمهوری عراق در دوحه استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از البغداد الیوم، دفتر رسانه‌ای برهم صالح، رئیس جمهور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، صالح با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و مسئولان برجسته این کشور در دوحه دیدار کرد.

در این دیدار، صالح اظهار کرد، عراق برای برقراری بهترین روابط با برادران عرب خود تلاش می‌کند و خواهان تحکیم روابط میان کشورهای عربی- عربی و عربی-منطقه‌ای است.

امیر قطر نیز به نوبه خود بر حمایت سیاسی و امنیتی کشورش از عراق  و عزم جدی دوحه برای توسعه روابط برادرانه با بغداد تاکید کرد.

طرفین به تبادل دیدگاه‌های خود در مورد تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در عرصه های عربی و بین‌المللی و لزوم هماهنگی رویکردهای مشترک و تاکید بر سیاست عدم مداخله در امور داخلی کشورها پرداختند.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: این سفر در راستای سیاست تقویت همکاری دوجانبه و تکمیل سفرهای پیشین به شماری از کشورهای دوست در منطقه صورت می‌گیرد و امید می‌رود که امروز رایزنی‌های گسترده‌ای میان مقامات دو کشور درخصوص روابط دوجانبه و راه‌های توسعه آن در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل و نقل و انرژی صورت بگیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین