|
|
امروز: دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کد خبر: ۲۲۵۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
در نشستی که به اتفاق جلیل مختار دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس با منصور غلامی وزیر علوم داشتیم؛ مراتب نگرانی و اعتراض خود را در مورد هرگونه واگذاری و انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان اعلام کرده‌ایم.
 عامر کعبی، نماینده مردم آبادان خبر داده که با پیگیری‌های انجام شده وزارت صنعت نفت دیگر به وزارت علوم واگذار نخواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری نمایندگان آبادان، موضوع واگذاری دانشگاه صنعت نفت به وزارت علوم منتفی شد.

عامر کعبی در این باره گفت: در نشستی که به اتفاق جلیل مختار دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس با منصور غلامی وزیر علوم داشتیم؛ مراتب نگرانی و اعتراض خود را در مورد هرگونه واگذاری و انتقال دانشگاه صنعت نفت آبادان اعلام کرده‌ایم.

 وی افزود: طبق قانون، وزارت نفت ملزم به حفظ و تقویت مراکز آموزشی است؛ بنابر این نمایندگان آبادان با تصمیم وزیر نفت مبنی بر واگذاری دانشگاه صنعت به وزارت علوم مخالفت کردند.

 کعبی‌تصریح کرد: همچنین طی مکاتبه با مسئولان وزارت علوم، مصوبه شورای اداری و استخدامی تحت عنوان واگذاری دانشگاه‌های سایر سازمان‌ها به وزارت علوم را مغایر قانون اعلام کرده‌ایم که  وزیر علوم نیز در زیر نامه مذکور پاراف کردند از نظر اینجانب و با توجه به شرایط خاص دانشگاه صنعت نفت از نظر تخصصی و قوانین استخدامی ادامه کار با وضعیت فعلی بلامانع است.

 وی گفت: چندی پیش بخشنامه‌ای به برخی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ شد که بر اساس آن فعالیت تمامی دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعت نفت محدود و به وزارت علوم واگذار شود.
منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین