|
|
امروز: پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۸
کد خبر: ۲۲۱۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
چهل و یکمین اجلاس کمیسیون مواد غذایی به ریاست کشور برزیل و با همراهی3 نایب رئیس از کشورهای انگلیس، لبنان و اندونزی در مقر سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در ایتالیا  برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید به نقل از دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، از مهمترین دستاورد های این اجلاس که 121 كشور عضو و 84 عضو ناظر دولتي و غير دولتي مربوط به آژانسهای وابسته به سازمان ملل ( UN ) در آن شرکت داشتند، تصویب پیش نویس تدوین استاندارد پیاز و موسیر (در مرحله 3) ، ارتقا بخشی از استاندارد سیستم های شماره گذاری مواد افزودنی در مرحله نهایی و تصویب برای چاپ استاندارد منطقه ای دوغ با مسئولیت جمهوری اسلامی ایران بود.

همچنین بررسی اصول تجزیه و تحلیل مخاطرات مربوط به باقیمانده داروهای دامی (MRL for Zilpaterol) ، تصویب استاندارد کینوا ، تجدیدنظر استاندارد مربوط به ترکیبات مورد نیاز در غذای کودکان و تشکیل برخی کمیته های کدکس به صورت مکاتبه ای، از موضوعات مورد بحث در اجلاس مذکور بود که شرکت کنندگان  نظرات خود را در این زمینه اعلام کردند.

یادآور می شود؛ ایران در سال 2015 موضوع اصالت سنجی مواد غذایی، یکپارچگی را به عنوان یکی از مسائل مهم بحرانی مطرح کرد که اکنون در سطح بین الملل حائز اهمیت بوده و در دو برنامه مجزا در حاشیه اجلاس مذکور مورد بررسی و تاکید قرار گرفت .

در حال حاضر  رهبری کارگروه الکترونیکی این موضوع  نیز با جمهوری اسلامی ایران  است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین