|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
کد خبر: ۲۱۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
سرجو ماتارلا رئیس جمهور ایتالیا روز جمعه به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان در پیامی عید سعید فطر را به مسلمانان مقیم این کشور تبریک گفت.
  'سرجو ماتارلا' رئیس جمهور ایتالیا روز جمعه به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان در پیامی عید سعید فطر را به مسلمانان مقیم این کشور تبریک گفت.

رئیس جمهوری ایتالیا با تاکید بر اینکه قانون اساسی این کشور به آزادی مذاهب و احترام به فرهنگ ها و ادیان مختلف برای تضمین یک جامعه صلح آمیز و با ثبات دموکراتیک و متحد اهمیت می دهد، افزود: رمضان معرف یک ماه مقدس و لحظات تامل و دعا و جشن برای مسلمانان است.

ماتارلا افزود: من به تمام شهروندان ایتالیایی مسلمان و همچنین مسلمانان میهمان و مقیم در کشورمان عید فطر را صادقانه تبریک می گویم.

رئیس جمهوری ایتالیا گفت: گسترش وقایع افراطی گرایی، خشونت و بی صبری در جهان که گاهی با انگیزه های مذهبی بوقوع می پیوندد، نیاز به یک تعهد مجدد و راسخ برای ترویج فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز و فراگیر دارد و نیاز است تا همه با هم در این جهت کار کنیم.

امروز (جمعه) مساجد و مراکز اسلامی در سراسر ایتالیا شاهد برگزاری مراسم عید سعید فطر بود و مسلمانان پس از یک ماه عبادت و روزه داری مراسم عید فطر را برگزار کردند.

حدود 2 میلیون و 500 هزار مسلمان در ایتالیا زندگی کنند که معادل 4 درصد جمعیت این کشور است. اسلام پس از مسیحیت دومین دین بزرگ در این کشور است و حدود یک میلیون تن از مسلمانان شهروندی ایتالیا راکسب کرده اند.

اغلب این مسلمانان از اتباع کشورهای مغرب، آلبانی، بنگلادش، پاکستان و مصر هستند. اکثر مسلمان ها در شمال ایتالیا و در استان های لومباردیا، امیلیا روننیا، ونتو و پیه مونته زندگی می کنند. شمار مسلمان در ایتالیا رو به افزایش بوده و تخمین زده می شود که تا سال های آینده به 6 الی 8 درصد جمعیت ابن کشور برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین