|
|
امروز: چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد خبر: ۲۱۷۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای هواپیمای شرکت" آتا"در این فرودگاه لغو شده‌اند.
 مدیر فرودگاه یاسوج گفت: پروازهای هواپیمای شرکت" آتا"در این فرودگاه لغو شده‌اند.

علی محسنیان در گفت و گو با ایسنا، افزود: ضمن ابراز گلایه مندی از تیترهای اخیر برخی رسانه ها که این موضوع نه تنها کمکی نمی کند بلکه موجب تشدید مسایل و مشکلات فرودگاه و پروازهای یاسوج خواهد شد.

وی اظهارکرد: بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی "آتا"چند روزی است پروازهای این شرکت بنا به مشکلاتی که در ناوگان عملیاتی امبرائر شرکت هواپیمایی "آتا" بوجود آمده حدود 5 پرواز گذشته این شرکت لغو شد.

مدیر فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: بنا بر اعلام شرکت هواپیمایی "آتا" این موضوع مقطعی است و مسئولان شرکت آتا پیگیر حل این مشکل هستند ضمن اینکه این مشکل سراسری و در همه فرودگاه‌هایی که امبرائر پرواز دارد، لغو شده اند.

محسنیان با بیان اینکه این مشکل ظرف یک هفته آینده برطرف خواهد شد، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان همواره پیگیر برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج بوده اند و هم اکنون نیز مشکل لغو پرواز ها در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: همچون بقیه مردم و مسئولان امیدواریم که شرکت هواپیمایی "آتا" در فرودگاه یاسوج به قول خودش عمل کند و ظرف هفته آینده مشکل پروازهای فرودگاه یاسوج برطرف و پروازها برقرار شود.

مدیر فرودگاه یاسوج در خصوص کیفیت هواپیمای امبرائر شرکت هواپیمایی "آتا" عنوان کرد: این هواپیما متعلق به معتبر ترین شرکتهای هواپیماسازی دنیاست، در خطوط هوایی اروپا و آمریکا پرواز دارد، ایمن و با کیفیت است و مسئولان و مسافرانی که طی این مدت از پروازهای این فرودگاه بوسیله هواپیمای امبرائر استفاده کردند از کیفیت پروازهای هواپیما راضی هستند.

محسنیان تاکید کرد: مدت زمان پرواز "تهران- یاسوج" و بلعکس در کمتر از 55 دقیقه است که این میزان در پروازهای گذشته بیش از یک ساعت و 30 دقیقه بود.

قیمت بلیط پرواز تهران- یاسوج و بلعکس شناور است

وی در خصوص قیمت پروازهای یاسوج بیان کرد: فرودگاهها در زمینه تعیین قیمت پروازها هیچ نقشی ندارند، قیمت پایه ای را سازمان هواپیمایی کشور مشخص می کند و بر اساس آن قیمت های بعدی را شرکتهای هواپیمایی باتوجه به عرضه و تقاضا و نوع هواپیما و خدمات تنظیم می کنند.

مدیر فرودگاه یاسوج گفت: برای پرواز تهران- یاسوج و بلعکس قیمت شناور تعیین و پیشنهاد شده که این قیمت به شرح زیر است؛  200هزار و 700 تومان، 246هزار تومان و 340 هزار تومان. هر چقدر مردم نسبت به خرید بلیط اقدام کنند بلیط ارزانتری را می توانند خریداری کنند. قیمت بلیط پروازهای یاسوج نسبت به برخی فرودگاههای کشور از جمله شیراز نسبتا معقول است.

محسنیان اظهارکرد: مردم بلیط را مستقیما از سایت شرکت "آتا" خریداری کنند تا مناسب تر گیرشان بیاید.

وی در خصوص این موضوع که برخی از مسئولان استان از فرودگاه یاسوج استفاده نمی کنند، افزود: امکان دارد زمان پروازها با شرایط کاری و اداریشان تطابق نداشته باشد و به همین دلیل نمی توانند از پروازهای پرواز یاسوج استفاده کنند.

مدیر فرودگاه یاسوج تصریح کرد: البته مسئولان زیادی طی این مدت از پروازهای یاسوج استفاده کردند و این روند رو به افزایش است.

پیگیر تغییر مسیر پروازهای یاسوج هستیم

محسنیان در خصوص تغییر مسیر پروازی فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: مسیر هوایی که از بای سر کوهها رد شود فی نفسه غیر ایمن و خطرناک نیست. خیلی از مسیر های هوایی دنیا و کشور ما برفراز کوهها رد می شوداما آنچیزی که ایمن نیست نادیده گرفتن مقررات هوا نوردی و فرودگاهی است بنابراین از نظر فنی مسیر پروازی "تهران- یاسوج" دارای ایراد و نتقصی نیست اما بدلیل آرامش خاطر مردم پیگیر تغییر مسیر پروازهای یاسوج هستیم و مکاتبات و پیگیری های فنی در حال انجام است اما یک پروسه طولانی دارد.

وی ادامه داد: این هواپیمای امبرائر قابلیتهای متفاوتی نسبت به هواپیمای ATR72 دارد در ارتفاع خیلی بالا از فراز کوهها رد می شود.

مدیر فرودگاه یاسوج  بیان کرد: مردم و رسانه های استان را در خصوص برقراری پروازها و استمرار پروازها و استفاده از پروازهای یاسوج به همکاری و مساعدت بیشتر توصیه می کنم. برقراری پروازها، استمرارپروازها، افزایش روزانه پروازها و برقراری پروازهای عصرگاهی منوط به تقاضا و استقبال مردم است. در صورتی که مردم و مسئولان حمایت کنند امیدواریم در آینده شاهد افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج باشیم.

محسنیان عنوان کرد: شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران همه زیرساختهای فنی و عملیاتی متناسب فرودگاه یاسوج را به خوبی فراهم نموده و فرودگاه یاسوج از هرگونه اقدام سایر شرکتهای هواپیمایی در برقراری و توسعه پروازهای این فرودگاه به گرمی استقبال می کند.

وی اضافه کرد: پروازهای فرودگاه یاسوج از تهران به یاسوج ساعت 6 صبح و از یاسوج به سمت تهران ساعت 8 صبح در وزهای یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه انجام می شود.

به گزارش ایسنا، پس از وقوع سانحه هوایی 29 بهمن‌ماه سال 96 که به سقوط هواپیمای ATR72 شرکت آسمان منجر شد، فعالیت‌های فرودگاه یاسوج رسما متوقف شد و در طول 78 روز هیچ پروازی در فرودگاه این شهر صورت نگرفته بود که نخستین مسافران پس از حادثه سقوط هواپیما صبح روز یکشنبه، 16 اردیبهشت ماه با هواپیمای امبرائر شرکت "آتا" وارد فرودگاه یاسوج شده بودند که طی چند روز اخیر این پروازها لغو شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین