به گزارش فارس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری گفت: به این فوتبال نباید تبریک گفت. من تبریک را به آقای تاج و سلطانی فر می گویم. ممنون هستیم که ‌آقای تاج و وزیر ورزش که این تیم ها را خوب حمایت می‌کنند ما در زمین نباختیم. دو بازیکن حریف باید اخراج می شد و یک پنالتی ما دیده نشد.

*تیام و یک بازیکن دیگر استقلال باید اخراج می‌شدند

وی افزود: در این بازی تیام و یک بازیکن دیگر استقلال باید اخراج می‌شدند. من به استقلال تبریک می‌گویم اما به فوتبال تبریک نمی‌گویم این تبریک گفتن ندارد. زندگی جریان دارد و فوتبال هم برد و باخت دارد اما یک هفته است که به ما و ناموس ما فحاشی می‌کنند. من از هوادارانی که برای حمایت از ذوب‌آهن به ورزشگاه آمدند تشکر می‌کنم. آقای سلطانی‌فر مبارکت باشد، پدر ورزش ایران تبریک، آقای تاج مبارکت باشد. سر یک تیم شهرستانی را بریدند. اینها آه دارد، من به این آقایان تبریک می‌گویم.

* یادم رفت به کی روش هم تبریک بگویم!

وی در پاسخ به این سوال که آیا بحث‌هایی که قبل از بازی بین او و کی‌روش به وجود آمد چقدر روی این مسئله تاثیر داشت، گفت: یادم رفت که این مسئله را به کی‌روش هم تبریک بگویم.

* استقلال دو بازیکن داشت که نمی‌شد آنها را گرفت؛ تیام و داور

قلعه‌نویی در مورد اینکه بحث اعلام لیست تیم ملی قبل از بازی واقعاً روی کار تیمش تاثیرگذاشته است؟ گفت:‌بچه‌های ما درون زمین مردانه فوتبال بازی کردند و جنگیدند این مسئله هیچ تاثیری نداشت. آنها دو بازیکن داشتند که نمی‌توانستیم ‌آنها را بگیریم تیام و داور را به هیچ وجه نمی‌توانستیم بگیریم. باید به تیام به خاطر فوتبال سطح بالایی که دارد و به داوران و آن عزیزانی که گفتم تبریک بگوییم. در این فوتبال اتفاقاتی رقم می‌خورد که جای تبریک دارد.

* از باشگاه خواسته بودم که نامه بزنند داور از شرق آسیا انتخاب شود

وی در مورد اینکه این آخرین بازیش روی نیمکت ذوب‌آهن بود، عنوان کرد: اجازه بدهید ۲۴ ساعت ریکاوری شویم و از این فوتبالی که بود لذت ببریم. آن وقت در این مورد تصمیم می‌گیریم این معرفت فوتبال نیست که سر یک تیم شهرستانی را به این شکل ببرند. شما دیروز داور بازی را دیدید که چقدر زیبا مسابقه را قضاوت کرد. من به باشگاه هم سه چهار روز قبل گفتم نامه بزنید تا داور از شرق آسیا انتخاب شود. این داوران در این جو دچار مشکل می‌شوند چیدمان داوری کاملاً مشخص بود و از سوت دقیقه یک مشخص می‌شود چه بلایی قرار است سر تیم بیاید.